Ballina Etiketimet Bashkeqeverisje

Etiketim: bashkeqeverisje

I mbahej pa të drejtë debi mbi pensionin, Sabire Fejza përfiton...

TIRANË, 7 shtator/ATSH/ Sabire Fejza nga Kamza prej vitesh paguante në mënyrë të padrejtë një debi mbi përllogaritjen e gabuar të pensionit të saj,...

VIDEO/ Reformë tërësore për administrimin e vijës bregdetare

TIRANË, 4 shtator /ATSH-A.ALLA/ "Ne kemi nisur një proces të një reforme tërësore për vijën bregdetare. Eksperiencat e viteve janë të mjaftueshme për të...

Investitori i huaj ankohet te bashkëqeverisja: Kur qeverisë i kërkon zgjidhje...

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama publikoi sot rastin e një investitori të huaj që kishte hasur pengesa për hapjen e biznesit të tij...

Pas 15 vitesh zvarritjeje, qytetari Jani Daja i drejtohet bashkëqeverisjes dhe...

TIRANË, 24 gusht/ATSH/ Pas më shumë se 15 vitesh zvarritje, Jani Daja iu drejtua platformës së bashkëqeverisjes dhe arriti të marrë hipotekën e  shtëpisë...

Platforma e bashkëqeverisjes, 28 642 ankesa të zgjidhura

TIRANË, 4 gusht/ATSH/- "Shqiperiaqeduam.al" është kthyer në një nga platformat më të besueshme për qytetarët shqiptarë, ku përmes një mesazhi shumë shpejt mund të...

Bashkëqeverisja, Piro Kole zgjidh brenda 10 ditësh problemin për mbifaturimin e...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Nga viti 2009, Piro Kole nga Përmeti nuk kishte gjetur dot zgjidhje për një mbifaturim në faturën e energjisë elektrike, edhe...

Platforma e bashkëqeverisjes, Ilirjana Sako merr certifikatën e pronësisë pas 3...

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ Çështjet e pronësisë janë ndër problemet më të ndjeshme, për të cilat qytetarët hasin shpesh në burokracitë e zyrave të shtetit. I...

Bashkëqeverisja/ Irini Kaçe pas 26 vitesh arrin të marrë pronën e...

TIRANË, 29 maj/ATSH/- Irini Kaçe, banore e Pogradecit, e cila posedonte një vendim gjyqësor të formës së prerë, për shfrytëzimin e pronës së saj...

Bashkëqeverisja, Kadrie Llanaj përfiton masën e ndalur në pensionin e bashkëshortit

TIRANË, 29 maj/ATSH-Maela Marini/ Problemet me përllogaritjen e masës së pensionit janë një ndër shqetësimet kryesore që platforma e bashkëqeverisjes i ka dhënë zgjidhje. Kadrie...

Bashkëqeverisja, Petro Shqevit i rillogaritet pensioni pas 21 vitesh pa përgjigje

TIRANË, 29 maj/ATSH/- Platforma e bashkëqeverisjes është faktuar në vijimësi si një instrument për zgjidhjen e problemeve me rillogaritjen e masës së pensioneve. I tillë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA