Ballina Etiketimet URE VAJGURORE

Etiketim: URE VAJGURORE

FOTO/Aksion pastrimi në Llixhat e Urës Vajgurore, Klosi: Vitin që vjen,...

TIRANË, 28 qershor/ATSH/Aksioni i pastrimit të qyteteve për mbarëvajtjen e sezonit turistik ka kulmuar në Llixhat e Urës Vajgurore. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi...

Urë Vajgurore/ Drejt përfundimit sistemi digjital ku “takohet” fermeri me blerësit

TIRANË, 7 qershor/ATSH/ Kryetarja e bashkisë së Urës Vajgurore, Juliana Memaj inspektoi punën që po bëhet për kultivimin e qershive në Bistrovicë, një nga...

1 190 familje të ndihmuara me ushqime në Urën Vajgurore

TIRANË, 3 maj, ATSH/ Në bashkinë e Urës Vajgurore janë ndihmuar me ushqime 1 190 familje. Kryetarja e bashkisë së Urës Vajgurore, Juliana Memaj thotë...

“Virusi nuk më ndalon të ndihmoj familjet në vështirësi”, shembulli i...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Mjekët, infermierët dhe i gjithë personeli mjekësor janë në vijën e parë të luftës së egër ndaj COVID-19 ndërsa çdo ditë...

Kryetarja e bashkisë së Urës Vajgurore për ATSH-në: Ndihma ushqimore për...

TIRANË, 24 prill/ATSH/ Operacioni humanitar në Urën Vajgurore u ka ardhur në ndihmë 1 190 familjeve me pako ushqimore. Kryetarja e bashkisë së Urës Vajgurore,...

Urë Vajgurore/ Konkurs online për të rinjtë e talentuar, ja si...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Në kushtet e izolimit dhe qëndrimit në banesa për shkak të situatës së krijuar prej COVID-19, të rinjtë mbi 15 vjeç...

COVID-19/ Rrugë të boshatisura, ATSH sjell pamje nga Ura Vajgurore

  TIRANË, 25 mars/ATSH/ Situata e krijuar nga COVID-19 si dhe masat e marra nga qeveria për frenimin e përhapjes së saj, kanë boshatisur edhe...

FOTOGALERI- Operacioni i solidaritetit/ Përfundon shpërndarja e 500 pakove me ndihma...

TIRANË, 25 mars/ATSH/ Në bashkinë e Urës Vajgurore vijon operacioni i solidaritetit për familjet në nevojë, ku vetëm ditën e sotme janë shpërndarë 60...

Vijon dezinfektimi i hapësirave publike në Urë Vajgurore, Memaj për ATSH-në:...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ Grupi i ekspertëve dhe punonjësit e bashkisë së Urës Vajgurorore po shfrytëzojnë kohën kur i gjithë qyteti është i zbrazët për...

Urë Vajgurore/ Të moshuarve iu dërgohen barnat në banesa

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Për të mbrojtur të moshuarit mbi 65 vjeç nga virusi COVID-19, profesionistët e Kujdesit Shëndetësor Parësor në Urën Vajgurore, në bashkëpunim me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA