Ballina Etiketimet URE VAJGURORE

Etiketim: URE VAJGURORE

FOTO/Memaj për ATSH-në: Ndihma me pako ushqimore për 360 familje në...

TIRANË, 20 mars/ATSH/ Kryetarja e bashkisë Urë Vajgurore, Juliana Memaj tha për Agjencinë Telegrafike Shqiptare se sot po vijon shpërndarja e ndihmave ushqimore për...

FOTO/ Urë Vajgurore-Dezinfektohen, kopshtet, shkollat dhe qendrat shëndetësore në Kutalli

TIRANË, 20 mars/ATSH/ Në njësinë administrative Kutalli, të Urës Vajgurore përfundoi dezinfektimi i kopshteve, shkollave dhe qendrave shëndetësore. Kryetarja e bashkisë Urë Vajgurore, Juliana Memaj...

Rikualifikimi i qendrës së Urës Vajgurore, miratohen vendimet e shpronësimit

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi për shpronësimin, për interes publik, të pronarëve të pasurive të paluajtshme, pronë private, që preken nga projekti...

Dita e Shërbimit Pyjor/ Mbillen 500 pemë në Urën Vajgurore, Klosi:...

TIRANË, 27 janar/ATSH/ Në të dyja anët e shtratit të lumit Osum në Urën Vajgurore u mbollën sot 500 pemë, në kuadër të Ditës...

Hapet qendër sociale në Urën Vajgurore, Manastirliu: Mbështesim 14 bashki me...

TIRANË, 9 janar/ATSH/ Hapet qendra e parë komunitare me shërbime sociale për fëmijët me aftësi ndryshe dhe gratë në nevojë në bashkinë e Urës...

Memaj në Forumin Ndërkombëtar të Qeverisjes Vendore: Zgjidhjet që gratë ofrojnë...

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ Kryetarja e bashkisë së Urës Vajgurore, Juliana Memaj përfaqësoi Shqipërinë në Turqi, në Forumin Ndërkombëtar të Qeverisjes Vendore për zgjidhjet...

Urë Vajgurore, drejt fundit punimet e sheshit rekreativ

TIRANË, 18 nëntor/ATSH/Një tjetër hapësirë publike po transformohet në Urën Vajgurore duke u kthyer në një vend dedikuar të gjitha moshave dhe që i...

Urë Vajgurore, punime intesive për përfundimin e shkollës “Azbi Shehu”

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/ Në fshatin Samaticë të Urës Vajgurore po vijon puna për ndërtimin nga e para të shkollës 9 vjeçare “Azbi Shehu”, që...

Foto/ “Street Art” në Urën Vajgurore, magnet për turistët nga e...

TIRANË, 24 tetor/ATSH/ Pas Tiranës, Ura Vajgurore është një tjetër qytet që i ka dhënë jetë ndërtesave përmes artit. Investimi i bashkisë së Urës Vajgurore...

Foto/ Urë Vajgurore, pastrohen kanalet kulluese për parandalimin e përmbytjeve

TIRANË, 4 tetor/ATSH/ Në fshatin Kutalli të bashkisë së Urës Vajgurore po vijon puna për pastrimin e kanaleve kulluese me qëllim shmangien e përmbytjeve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA