Ballina Etiketimet Vaksinimi

Etiketim: vaksinimi

“Mbi 100 mijë vaksinime antikovid që nga nisja procesit”/ Fico: Fushata...

TIRANË, 31 mars /ATSH – I. Vata/ Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico deklaroi sot se ka arritur në 100 mijë numri...

“Vaksinimi antikovid, detyrim ndaj qytetarëve”/ Xhaçka: Kemi nisur përpara 130 vendeve,...

TIRANË, 30 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, synohet që në krye të fundit të muajit...

I vetmi nga dy vende në gjithë rajonin që kemi siguruar...

TIRANË, 30 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama duke folur në këndin e fjalës në qytetin e Lezhës, u shpreh sot se vaksinimi, përkundër atyre...

Vazhdon vaksinimi i profesionistëve shëndetësorë, për të moshuarit procedurë tjetër

PRISHTINË, 30 mars /ATSH/ Nga dita e sotme në Kosovë ka nisur imunizimi i profesionistëve shëndetësorë me vaksinën anti-COVID, AstraZenenca. Përveç stafit mjekësor me...

GJERMANI – Polemika për mbylljen e qendrave te vaksinimit për Pashkë

BERLIN, 30 mars /ATSH-ANSA/ - Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn ka paralajmëruar kundër ndalimit të vaksinimeve gjatë pushimeve të Pashkëve, ndërsa disa lande,...

FOTO/ Pikënisja e rikthimit në normalitet, nis dhe në Mallakastër vaksinimi...

TIRANË, 28 mars /ATSH – I. Vata/ Procesi i vaksinimit për të moshuarit mbi 70-vjeç ka nisur sot edhe në bashkinë e Mallakastrës. Bashkia Mallakastër...

Nis vaksinimi masiv në Librazhd/ Balla: Ne do të dalim me...

TIRANË, 28 mars /ATSH – I. Vata/ Drejtuesi politik i PS për qarkun e Elbasanit, Taulant Balla ka ndjekur procesin e vaksinimit masiv në...

Vijon vaksinimi masiv për gjyshet dhe gjyshërit më të moshuar në...

TIRANË, 28 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ishin sot në Kombinat, Tiranë, ku...

COVID-19/ Sot nis vaksinimi masiv i popullsisë

TIRANË, 28 mars/ATSH/- Këtë të diel nis vaksinimi masiv për popullsinë e grupmoshë mbi 70 vjeç. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka ngritur një...

Sezoni turistik/ Do vlerësohet ideja e vaksinimit të stafeve të hoteleve

TIRANË, 26 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama tha sot nga Durrësi se do të vlerësojmë idenë e vaksinimit të stafeve të hoteleve. Në një takim me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA