Ballina Etiketimet Vaksinimi

Etiketim: vaksinimi

Rritje e shpejtë e vaksinimeve deri në qershor/Gjonaj: Do të kemi...

TIRANË, 13 mars /ATSH – I. Vata- Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tha se me mbërritjen e 38 mijë dozave të Astra Zenecas në...

Nisja e vaksinimit të mësuesve, Kushi: Ogur i mirë për rikthimin...

TIRANË, 13 mars /ATSH – I. Vata- Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi, deklaron se nisja e vaksinimit të mësuesve është një...

Vijon vaksinimi i gjyshërve e gjysheve +80 vjeç/ Të moshuarit: Jemi...

TIRANË, 1 mars /ATSH-A. Fortuzi/ "Ndihemi më të sigurt!"; "Na njoftoi doktoresha e lagjes"; "Shumë faleminderit!", "Duam të jetojmë, të shohim gjëra të bukura",...

SHBA – Biden: Plan i mirë vaksinimi, por nuk është koha...

UASHINGTON, 27 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kjo nuk është koha për t’u relaksuar në frontin e pandemisë, deklaroi presidenti amerikan Joe Biden. Biden paralajmëroi amerikanët kundër...

Elizabeth II: Bëjeni vaksinën, është detyrë!

LONDËR, 26 shkurt /ATSH-AFP/ - Mbretëresha Elizabeth II inkurajoi bashkatdhetarët e saj britanik të vaksinohen kundër COVID-19 duke shpjeguar se injeksioni nuk e kishte...

Manastirliu: Vaksinim me ritme të shpejta të moshuarit në shtëpitë e...

TIRANË, 20 shkurt/ATSH/ Procesi i vaksinimit ka vijuar në 4 qendrat e vaksinimit në Tiranë, Shkodër, Vlorë, Fier. Vetëm gjatë ditës së djeshme janë...

Meta: Vaksinimi selektiv, tipike për diktaturat. Të rishikohet buxheti për shëndetësinë

TIRANË, 19 shkurt /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot se kriteret e ndarjes klasore, preferenciale dhe të përzgjedhjes arbitrare dhe selektive të...

Siç po bëhet realitet Rindërtimi i shtëpive/ Vaksinimi i krejt popullit,...

TIRANË, 17 shkurt /ATSH/ Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se, ashtu siç po bëhet realitet rindërtimi i shtëpive, ashtu do të bëhet realitet...

Balla, takime me banorët në Elbasan: Krenar që Shqipëria nuk mbeti...

TIRANË, 19 janar /ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla zhvilloi disa takime me banorët e qytetit të Elbasanit. Numri dy i...

Plani kombëtar i vaksinimit me 3 skenarë/ Rama: Do bëjmë gjithçka...

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se Plani Kombëtar i Vaksinimit ka 3 skenarë. Duke folur në seancën e parë të sesionit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA