Ballina Etiketimet Demarkacion

Etiketim: demarkacion

​Marrëveshja e demarkacionit Kosovë-Mali i Zi, në fuqi nga 4 qershori

PRISHTINË, 6 qershor/ATSH/ - Marrëveshja e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi ka hyrë në fuqi më 4 qershor, bën të ditur Ministria...

Haradinaj vlerëson punën e Komisionit për shënimin e kufirit shtetëror

PRISHTINË, 22 Mars/ATSH/.- Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, vlerësoi sot punën e palodhshme dhe të mbështetur në fakte të Komisionit për Shënimin dhe Mirëmbajtjen...

Veseli: Nuk heqim dorë, demarkacioni do të votohet

PRISHTINË, 21 Mars/ATSH/.- Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, bëri të ditur të mërkurën se nuk do të heqim dorë dhe Demarkacioni do...

Hahn dënon hedhjen e gazit në Kuvendin e Kosovës

PRISHTINË, 21 Mars/ATSH/.- Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, dënoi sot hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, ndërsa pritej të votohej marrëveshja e...

Delawie, thirrje deputetëve të votojnë sot Demarkacionin

PRISHTINË, 21 Mars/ATSH/.- Ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie, duke folur pas hedhjes së gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës nga deputetët e Vetëvendosjes,i...

Kosovë- Sot votimi për ratifikimin e demarkacionit

PRISHTINË, 21 Mars  /ATSH/.-Votimi në Kuvendin kosovar i projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror mes Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi do bëhet të...

Shtyhet votimi për Demarkacionin me Malin e Zi

TIRANË, 20 Mars/ATSH/- Seanca plenare në parlamentin e Kosovës për votimin e Demarkacionit me Malin e Zi, ka dështuar pasi  qeveria nuk arriti të...

Delawie i bën thirrje deputetëve të votojnë sot Demarkacionin

PRISHTINË, 20 Mars/ATSH/.- Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Greg Delawie i bëri thirrje sot deputetëve që të miratojnë demarkacionin me Malin e Zi, i...

Kosovë – Demarkacioni me Malin e Zi sërish sot në Kuvend

PRISHTINË, 20 Mars /ATSH/ - Shqyrtimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror mes Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi, është sot pika...

Mitchell në Kosovë: Zgjidhja e kufirit me Malin e Zi, e...

PRISHTINË, 12 Mars/ATSH/.- Ndihmës sekretari i shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike Wess Mitchell tha sot se Kosova ka ndërmarrë hapa të rëndësishëm. Mitchell...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA