RUSI2018 –  Fituesit e Kupës së Botës

MOSKË, 28 maj /ATSH-AFP/ – Fituesit e Kupës së Botës në Futboll, përpara nisjes së kompeticionit të këtij viti, që pritet të mbahet nga 14 qershori deri më 15 korrik në Rusi, janë si më poshtë:

1930: Uruguaji

1934: Italia

1938: Italia

1950: Uruguaji

1954: Gjermania

1958: Brazili

1962: Brazili

1966: Anglia

1970: Brazili

1974: Gjermania

1978: Argjentina

1982: Italia

1986: Argjentina

1990: Gjermania

1994: Brazili

1998: Franca

2002: Brazili

2006: Italia

2010: Spanja

2014: Gjermania/ /v.b/  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.