Ballina Etiketimet Rusi

Etiketim: Rusi

BULLGARI – Dëbohen dy diplomatë rusë me dyshimin për spiunazh

SOFJE, 24 shtator /ATSH-ANSA/ - Ministria e Jashtme bullgare u ka dhanë 72 orë kohë për të lënë vendin dy diplomatëve rusë, të cilët...

RUSI – Zgjedhje rajonale në sfondin e çështjes Navalny

NOVOSSIBIRSK, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Rusët do të votojnë sot për zgjedhjet rajonale në sfondin e çështjes së helmimit të opozitarit rus, Alexeï Navalny,...

RUSI – Kremlini: Akuzat e SHBA-së për çështjen Navalny të papranueshme

MOSKË, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Kremlini dënoi sot akuzat e papranueshme të kreut të diplomacisë amerikane, Mike Pompeo, sipas të cilit helmimi i opozitarit...

RUSI – Moska kundërshton fushatën dezinformuese për vendosjen e sanksioneve

MOSKË, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Rusia dënoi sot një fushatë dezinformimi që parashikon vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Moskës, pas një kërkesë të...

BERLIN – Maas: Shpjegime nga Moska për Navalnyn, përndryshe BE do...

BERLIN, 6 shtator /ATSH-ANSA/ - Gjermania, që aktualisht mban presidencën e radhës të Bashkimit Europian, do të fillojë diskutimet mbi sanksione të mundshme kundër...

RUSI – Sanksione të reja kundër personaliteteve ukrainase

MOSKË, 5 shtator /ATSH-AFP/ - Rusia zgjeroi listën e sanksioneve ekonomike kundër personaliteteve ukrainase duke shtuarrreth dyzet emra, mes të cilëve dhe ish-presidenti Petro...

BRUKSEL – Parlamentarët e BE: Sanksione kundër Rusisë për çështjen Navalny

BRUKSEL, 4 shtator /ATSH-ANSA/ - Më shumë se 100 eurodeputetë bëjnë thirrje për sanksione kundër atyre që janë përgjegjës për sulmet ndaj anëtarëve të...

BRUKSEL – NATO: Moska të zbulojë plotësisht programin Novitchok

BRUKSEL, 4 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i kërkoi Moskës të zbulonte plotësisht programin e saj Novitchok, pas helmimit...

BRUKSEL – BE: Hetime transparente për Navalnyn para shqyrtimit të sanksioneve...

BRUKSEL, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian i kërkoi Rusisë një hetim transparent dhe gjithëpërfshirës mbi helmimin e opozitarit, Alexei Navalny dhe po pret...

BJELLORUSI – Kryeministri, Mikhail Michoustine në vizitë zyrtare

MOSKË, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri rus, Mikhaïl Michoustine u prit sot në Minsk, në Bjellorusi, e përfshirë nga një lëvizje protestash masive kundër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA