Ballina Etiketimet Ura Vajgurore

Etiketim: Ura Vajgurore

Projekt transformues në Urën Vajgurore/ U evituan përmbytjet, vijon krijimi i...

TIRANË, 23 janar/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Urën Vajgurore, Berat, ku ka nisur faza e dytë e projektit transformues pas realizimit...

Dimali, pjesë e destinacioneve turistike

TIRANË, 7 gusht/ATSH/ Inaugurohet sheshi qendror i bashkisë Dimal, ish-Ura Vajgurore, ku deri më tani janë rikonstruktuar me fondet e bashkisë së qytetit dhjetë...

Foto/ Hapësira çlodhëse për invalidët dhe pensionistët në Urën Vajgurore

TIRANË, 28 gusht/ATSH/ Invalidët dhe pensionistët në bashkinë e Urës Vajgurore tashmë kanë një ambient dedikuar për t'u çlodhur. Kryetarja e bashkisë së Urës Vajgurore,...

Betohet kryebashkiakja e Urës Vajgurore, konstituohet këshilli bashkiak

TIRANË, 2 Gusht /ATSH/ -Kryebashkiakja e re e Urës Vajgurore, Juliana Memaj është betuar në ambientet bashkisë gjatë mbledhjes së parë të këshillit bashkiak...

Mbyllet procesi i numërimit në bashkinë e Vorës dhe Urës Vajgurore

TIRANË, 1 korrik/ATSH/- Në orët e para të mëngjesit të së hënës ka përfunduar procesi numërimit të votave në bashkinë e Vorës dhe Urës...

Memaj: Koha për bashkinë e gjeneratës tjetër në Urën Vajgurore

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ - Në katër vite, sfidë ka qenë rritja e cilësisë së shërbimit, por tani ka ardhur koha për bashkinë e së...

Memaj: Në katër vite u zgjidhën një pjesë e rëndësishme e...

TIRANË, 7 qershor/ATSH/ - Kryetarja e bashkisë së Urës Vajgurore, Juliana Memaj e cila do të rikandidojë për një mandat të dytë në këtë...

Klosi: 30 qershori do të dëshmojë se qarku i Beratit i...

TIRANË, 7 qershor/ATSH/ - Gjatë çeljes së fushatës në Urën Vajgurore, ku u prezantua edhe kandidatja e Partisë Socialiste për këtë bashki, Juliana Memaj,...

30 qershori proces demokratik, opozita kryesore ka kapitulluar para zgjedhjeve

TIRANË, 7 qershor /ATSH/ Zgjedhjet pa opozitën kryesore do të ishin antidemokratike, nëse kjo e fundit do të pengohej të hynte në zgjedhje, por...

FOTO/ Rindërtohet shkolla “Llukë Mita”, në Urën Vajgurore

  TIRANË, 22 dhjetor /ATSH/ - Një tjetër dhuratë për komunitetin e Urës Vajgurore, në këtë prag festash. Shkolla “Llukë Mita”, në fshatin Konizbaltë u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA