Ballina Etiketimet Gent Cakaj

Etiketim: Gent Cakaj

Cakaj: Holanda vlerëson pozitivisht arritjet e deritanishme të Shqipërisë në pesë...

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ Holanda vlerëson pozitivisht arritjet e deritanishme të Shqipërisë në pesë prioritetet kyçe. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme,...

Cakaj: Shqipëria do të vazhdojë pa kursyer asnjë përpjekje për t’u...

TIRANË, 28 tetor /ATSH/ “Shqipëria do të vazhdojë pa kursyer asnjë përpjekje për t’u bërë një ditë anëtare e familjes së vendeve të Europës...

Shqipëri-Bullgari, memorandum për zhvillimin e turizmit mes dy vendeve

TIRANË, 16 tetor /ATSH/ Shqipëria dhe Bullgaria nënshkruajnë memorandum për të forcuar edhe më shumë zhvillimin e turizmit mes dy vendeve. Ministri në detyrë për...

Kanadaja, mbështetje të pakursyer për Kryesinë Shqiptare të OSBE-së

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ Kanadaja ka dhënë mbështetje të pakursyer për Kryesinë Shqiptare të OSBE-së. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent...

Cakaj vizitë zyrtare në Maltë, takohet me homologun Bartolo: Thellim i...

TIRANË, 13 tetor /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ndodhet në Maltë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare...

Cakaj: ETIAS synon rritjen e sigurisë së brendshme të BE-së, nuk...

TIRANË, 6 tetor /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar në një prononcim për mediet në lidhje...

Shqipëria e Kosova nisin menjëherë punën për ngritjen e fondit për...

TIRANË, 2 tetor /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije sot se Republika e Kosovës dhe...

Cakaj, takim online me Várhelyi dhe ministrat e Jashtëm të BP:...

TIRANË, 1 tetor /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në videokonferencën e zhvilluar mes ministrave të...

Cakaj mbyll vizitën në Berlin: Vlerësim për punën e bërë në...

TIRANË, 30 shtator /ATSH/ Gjatë qëndrimit në Berlin, ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, zhvilloi takime edhe me anëtarin e Komisionit...

Cakaj takon Wadephul: Shqipëria, përparime të dukshme ndaj detyrimeve para Konferencës...

TIRANË, 29 shtator /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë ditës së sotme, zhvilloi një takim me nënkryetarin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA