Ballina Etiketimet Gent Cakaj

Etiketim: Gent Cakaj

Ngritja e fondit ndërshtetëror për mbështetje të shqiptarëve në Mal të...

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ Kosova e Shqipëria nënshkruajnë marrëveshjen për fillimin e punës për ngritjen e fondit ndërshtetëror për mbështetje të shqiptarëve në Mal...

Fshirja e adresave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës/ Cakaj telefonon...

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi sot një videotelefonatë me Sekretaren e Përgjithshme të...

Mbledhja e Ministrave të Jashtëm të NATO-s/ Cakaj: Mbështetje shtesë projektit...

TIRANË, 2 dhjetor /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në takimin virtual dyditor të Ministrave të...

Shqipëria merr presidencën e Organizatës për Bashkëpunimin Ekonomik të Detit të...

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ Shqipëria merr presidencën e Organizatës për Bashkëpunimin Ekonomik të Detit të Zi për 6-mujorin e parë të vitit 2021. Ministri në...

Ministrja serbe refuzon Cakajn si “Qytetar Nderi” i Bujanocit: Akuzoi Serbinë...

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ Ministrja e Administratës Publike dhe Vetadministrimit Lokal, Marija Obradoviq, gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Serbisë, ka folur për...

Cakaj pret Cassis: Shqipëria dhe Zvicra, bashkëpunim të shkëlqyer në rrafshin...

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ Shqipëria dhe Zvicra gëzojnë një bashkëpunim të shkëlqyer në rrafshin e diplomacisë shumëpalëshe, veçanërisht në OSBE. Ministri në detyrë për Europën...

Cakaj: Mirënjohje ndaj Norvegjisë për mbështetjen e vazhdueshme

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një bisedë telefonike me ministren e Jashtme të Norvegjisë,...

Cakaj: Kur është në pyetje UÇK nuk duhet të përgjigjemi si...

TIRANË, 11 nëntor /ATSH/ “Kur është në pyetje Ushtria Çlirimtare e Kosovës, nuk duhet të përgjigjemi si shumë parti, as si dy shtete, por...

Mbretëria e Bashkuar mbështet Shqipërinë për kandidaturën në Këshillin e Sigurimit

TIRANË, 10 nëntor /ATSH/ Shqipëria llogarit mbështetjen e Mbretërisë së Bashkuar për kandidaturën e saj në Këshillin e Sigurimit. Ministri në detyrë për Europën dhe...

Cakaj takon Çavuşoğlu/ Turqia mbështet Shqipërinë për kandidaturën në Këshillin e...

TIRANË, 6 nëntor /ATSH/ Gjatë qëndrimit të tij në Antalia, ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA