Ballina Etiketimet Diplomat

Etiketim: diplomat

SHBA – Uashingtoni tërheq personelin diplomatik nga Venezuela

UASHINGTON, 12 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja do të tërheqë të gjithë personelin diplomatik, ende i pranishëm në ambasadën në Karakas, për shkak të përshkallëzimit...

KINË – Pekini: Dy kanadezë të dyshuar për kërcënim të sigurisë...

PEKIN, 13 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kina konfirmoi sot se dy kanadezë dyshohen për aktivitete që kërcënojnë sigurinë e saj kombëtare. Një zëdhënës i Ministrisë kineze...

SHBA – Një ish-diplomat kanadez arrestohet në Kinë

UASHINGTON, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një ish-diplomat kanadez u arrestua sot në Kinë dhe organizata ndërkombëtare për të cilën ai punon kërkoi sot lirimin...

IRAN – Arabia Saudite i jep vizë një diplomati iranian në...

TEHERAN, 6 gusht /ATSH-AFP/ - Arabia Saudite pranoi t'i japë vizë një diplomati iranian dhe bashkëpunëtorëve të tij, një shenjë e rrallë për përmirësimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA