Ballina Etiketimet Diplomat

Etiketim: diplomat

MINSK – Bjellorusia dëbon dy diplomatë të tjerë polakë

MINSK, 11 mars /ATSH-AFP/ - Bjellorusia, që këtë javë dëboi një konsull polak, njoftoi sot dëbimin e dy diplomatëve të tjerë polakë, duke pretenduar...

Shpallja “non grata” e diplomatit/ Reagon ambasada ruse: Vendim i paargumentuar

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Ambasada e Rusisë në Tiranë komentoi sot vendimin e qeverisë shqiptare për shpalljen "persona non grata", të një diplomati rus. "E konsiderojmë...

Sfidoi në mënyrë të përsëritur masat antiCOVID/ Qeveria shqiptare shpall “non...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ "Qeveria shqiptare dëshiron forcimin e marrëdhënieve miqësore me Federatën Ruse, dhe shpreh keqardhje që vullneti i mirë i të dyja palëve...

SOFJE – Bullgaria dëbon një diplomat rus

SOFJE, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Bullgaria do të dëbojë një diplomat tjetër rus pas disa çështjeve të ngjashme, pas hapjes së një hetimi kundër...

KINË – Kufizime ndaj diplomatëve amerikanë në kuadër të reciprocitetit

PEKIN, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Kina njoftoi sot vendosjen e kufizimeve për diplomatët amerikanë të pranishëm në vend, përfshirë dhe Hong Kongun, në emër...

RUSI – Dëbohen tre diplomatë sllovakë si masë reciproke

MOSKË, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Rusia njoftoi sot dëbimin e tre diplomatëve sllovak si masë reciproke, pas dëbimit të tre diplomatëve rusë nga Sllovakia,...

AUSTRI – Dëbohet një diplomat rus pas përfshirjes në një çështje...

VJENË, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Austria konfirmoi sot dëbimin e një diplomati rus, pas informacioneve të publikuara në shtypin austriak, që përmend përfshirjen e...

UKRAINË – Skandal për një diplomat antisemit

KIEV, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Ministria ukrainase e Punëve të Jashtme u gjend sot në qendër të një skandali pasi një gjykatë e Kievit...

Ambasadori spanjoll: Dialog për zgjidhjen e krizës duke respektuar ligjin dhe...

TIRANË, 26 korrik/ATSH/ Ambasadori spanjoll, Vicente Canelles Montero ka komentuar situatën politike në vend, duke apeluar për zgjidhje të saj përmes dialogut mes palëve...

SHBA – Uashingtoni: Tërheqja e diplomatëve nga Iraku për shkak të...

UASHINGTON, 15 mars /ATSH-AFP/ - Tërheqja nga Iraku e trupës diplomatike amerikane që nuk është e thelbësore është e motivuar nga një kërcënim i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA