Ballina Etiketimet Bombe

Etiketim: bombe

NJU JORK – Alarm fals për bombë në zyrat e CNN-it

NJU JORK, 7 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Rrugë të mbyllura dhe ekipe speciale mbrëmjen e djeshme në Manhatan, ku një thirrje anonime nga një burrë...

OSLO – Neutralizohet një bombë e dërguar në një komisariat policie

OSLO, 6 dhjetor /ATSH-AFP/ - Policia norvegjeze njoftoi sot se ka neutralizuar një bombë, mjaft të fuqishme, që ishte dërguar në një komisariat policie,...

GREQI – Tentativë për atentat me bombë kundër një prokurori

ATHINË, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Policia greke çaktivizoi një pajisje eksplozive që ishte vendosur dje në mbrëmje para banesës së zëvendësprokurorit të Gjykatës së...

FRANKFURT – Çaktivizohet një bombë e LIIB

FRANKFURT, 30 tetor /ATSH-DPA/- Një bombë ajrore e pashpërthyer e Luftës së Dytë Botërore, u zbulua në qendrën financiare gjermane, Frankfurt, bën të ditur...

SHBA – Një tjetër pako e dyshimtë me bombë në adresë...

UASHINGTON, 29 /ATSH-AFP/ - Një tjetër pako e dyshimtë e dërguar sot në mëngjes në adresë të CNN-it u interceptua në një zyrë postare...

SHBA – Pako-bombë edhe për ish-zëvendëspresidentin demokrat, Joe Biden

UASHINGTON, 25 tetor /ATSH-AFP/ - Një pako-bombë është dërguar edhe në adresë të ish-zëvendëspresidentit demokrat, Joe Biden, dërgesa e fundit si datë nga një...

SOFJE – Gjendet një bombë e pashpërthyer e LIIB-së

SOFJE, 25 tetor /ATSH-ANSA/- Një bombë aviacioni, e pashpërthyer, që datonte që nga Lufta e Dytë Botërore, u gjet në Sofje gjatë gërmimeve për...

GREQI – Alarm për bombë në një avion me destinacion Gjermaninë

ATHINË, 17 gusht /ATSH-AFP/ - Një alarm për bombë, që detyroi pilotin, dje në mbrëmje, për ulje të detyruar të avionit të kompanisë gjermane...

FRANCË – Neutralizohet një bombë angleze e Luftës së Dytë Botërore

RENES, 12 gusht /ATSH-AFP/ - Një bombë angleze, rreth 220 kilogramë dhe që datonte që prej Luftës së Dytë Botërore, që u gjend në...

FRANCË –  Lihet i lirë pasagjeri i alarmit të rremë për...

PARIS, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Një pasagjer australian, i cili u bë shkaku i njoftimit për një alarm të rremë "terrorist" të enjten në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA