Ballina Etiketimet Bombe

Etiketim: bombe

SPANJË – Një bombë e Luftës Civile neutralizohet në brigjet e...

SPANJË, 27 gusht, /ATSH-AFP/ - Xhenierët e ushtrisë spanjolle shpërthyen të hënën, në brigjet e Barcelonës, një bombë që datonte nga Lufta Civile (1936-1939),...

RUSI – Zbulohet një bombë e LIIB-së poshtë Kremlinit

MOSKË, 15 gusht /ATSH-DPA/ - Autoritetet ruse kanë hequr një bombë të pashpërthyer të Luftës së Dytë Botërore nga Kremlini, në zemër të Moskës,...

GJERMANI – Evakuohet selia e Die Linkes pas alarmit për bombë

BERLIN, 22 korrik /ATSH-DPA/ - Personat e pranishëm në selinë e partisë gjermane të krahut të majtë, Die Linke, u evakuan për shkak të...

GJERMANI – Gjendet një bombë e LIIB pranë qendrës së Berlinit

BERLIN, 14 qershor /ATSH-DPA/ - Një bombë 100-kilogramëshe e epokës së Luftës së Dytë Botërore u zbulua pranë sheshit të famshëm të kryeqytetit gjerman...

RUSI – Rezulton i rremë alarmi për bombë, 50 000 persona...

MOSKË, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Mbi 50 000 persona u evakuan sot nga ndërtesat publike, qendrat tregtare dhe shkollat në Moskë dhe në rajonin...

KOLUMBI – 21 të vdekur pas një shpërthimi terrorist në Akademinë...

BOGOTA, 18 janar /ATSH-DPA/ - Të paktën 21 persona humbën jetën, pas një shpërthimi të konsideruar si terrorist kundër Akademinë së Policisë në Kolumbi,...

KINË – Pas SHBA-së, Kina lëshon bombën e saj gjigante

PEKIN, 4 janar /ATSH-AFP/ - Kina testoi bombën e saj më të fuqishme jobërthamore, sipas një medie shtetërore, që e quajti versioni kinez i...

GREQI – Cipras: Forcat e errëta kundër demokracisë sulmuan një televizion

ATHINË, 17 dhjetor /ATSH-ANA/ - Një sulm nga forca frikacake dhe të errëta kundër  demokracisë, e konsideroi kryeministri grek, Aleksis Cipras sulmin kundër televizionit Skai. "Megjithatë,...

GREQI – Shpërthim bombe pranë televizionit Skai

ATHINË, 17 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Një bombë shpërtheu këtë mëngjes në ambientet e jashtme të televizioni privat grek Skai, pranë Athinës, duke provokuar dëme...

KËLN – Mijëra të evakuar pas gjetjes së një bombe të...

KËLN, 14 dhjetor /ATSH-DPA/ - Rreth 8 000 persona u evakuan sot nga shtëpitë e tyre në Këln, që të mundësonin çminimin e një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA