Ballina Etiketimet Bombe

Etiketim: bombe

Forcat xheniere demolojnë bombën 500 kg të Luftës së II Botërore/...

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ Forcat xheniere zhvendosën dhe demoluan në poligonin e Bizës, një bombë me peshë 500 kg e Luftës së II Botërore, e...

GJERMANI – Kërcënime me bombë drejtuar agjencive të shëndetit publik

DUSELDORF, 8 gusht /ATSH-DPA/ - Një sërë kërcënimesh me bombë kundër agjencive të shëndetit publik, në tre shtete të ndryshme gjermane, detyruan personelin dhe...

GJERMANI – Punonjës të disa gjykatave evakuohen pas alarmeve për bombë

BERLIN, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Stafi i disa gjykatave gjermane u evakua sot pas alarmeve për bombë, njoftoi policia. "Punonjësit e disa gjykatave të Mayence,...

GJERMANI – Çaktivizohet një bombë e LIIB

ERFURT, 11 qërshor /ATSH-DPA/ - Në qendër të qytetit Nordhausen u çaktivizua një bombë e Luftës së Dytë Botërore, njoftoi këshilli i qytetit. Pajisja e...

ITALI – Ekspertët përgatiten për çmontimin e një bombe të LIIB

ROMË, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Ekspertët në Venecia kanë filluar përgatitjet për çmontimin e një bombe të Luftës së Dytë Botërore. Rreth 3500 personave iu...

GJERMANI – Zbulohet bombë e LIIB pranë bashkisë së Berlinit

BERLIN, 21 janar /ATSH-DPA/ - Një bombë me peshë 250 kilogramë, që daton nga Lufta e Dytë Botërore, është zbuluar pranë Rotes Rathaus të...

KËLN – 10 000 të evakuar për shkak të çaktivizimit të...

FRANKFURT, 21 janar /ATSH-AFP/ - Qarkullimi i trenave u bllokua dhe të paktën 10 000 persona u evakuan në Këln pas zbulimit, në qendër...

GJERMANI – Evakuohen 10 000 banorë për neutralizimin e një bombe...

LAJPCIG, 20 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ekspertët e bombave mbyllën një pjesë të qytetit lindor të Gjermanisë, Lajpcig për të asgjësuar një bombë të Luftës...

ITALI – Evakuim masiv për neutralizimin e një bombe të LIIB

ROMË, 15 dhjetor /ATSH-AFP/ - Rreth 54 000 persona, më shumë se gjysma e popullsisës së qytetit, u evakuan sot në Brindisi, për të...

SPANJË – Një bombë e Luftës Civile neutralizohet në brigjet e...

SPANJË, 27 gusht, /ATSH-AFP/ - Xhenierët e ushtrisë spanjolle shpërthyen të hënën, në brigjet e Barcelonës, një bombë që datonte nga Lufta Civile (1936-1939),...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA