Ballina Etiketimet Shutdown

Etiketim: shutdown

SHBA – Senati miraton ligjin anti”shutdown”

UASHINGTON, 15 shkurt /ATSH-ANSA/ - Me 83 vota pro dhe 16 kundër, Senati i SHBA miratoi ligjin bipartisan anti''shutdown'', i cili nuk parashikon fonde...

SHBA – Marrëveshje kundër një ”shutdown” të ri

UASHINGTON, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Një marrëveshje dypartiake u arrit në Kongresin amerikan për të financuar sigurinë në kufirin meksikan dhe për të shmangur...

SHBA – ”Shutdown” i ka kushtuar ekonomisë amerikane 11 miliardë dollarë

UASHINGTON, 28 janar /ATSH-AFP/ - Mbyllja e pjesshme e shërbimeve të Shtetit Federal prej më shumë se një muaji i ka kushtuar ekonomisë amerikane...

SHBA – Trump: Marrëveshje për përfundimin e “shutdown”

UASHINGTON, 25 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot që nga Shtëpia e Bardhë një marrëveshje për përfundimin e “shutdown”, duke parashikuar...

SHBA – Kreu i sipërmarrësve amerikanë kërkon përfundim të menjëhershëm të...

UASHINGTON, 25 janar /ATSH-AFP/ - Jamie Dimon, shefi i sipërmarrësve amerikanë bëri sot thirrje për një ndërprerje të menjëhershme të “shutdown” (paralizimi i administratës)...

SHBA – Faqet qeveritare të internetit në rrezik nga hakerat

UASHINGTON, 14 janar /ATSH-ANSA/ -  Mbyllja e përkohshme e qeverisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në ditën e saj të 24-të, gjithashtu do...

SHBA – Paralizimi i administratës amerikane hyn në ditën 22, një...

UASHINGTON, 12 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump vazhdoi sot me thirrjet për financimin e murit që kërkon të ngrejë në kufij me...

SHBA – Trump anulon pjesëmarrjen në Davos për shkak të “Shutdown”

UASHINGTON, 10 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se nuk do të marrë pjesë sikurse parashikohej në Forumin Ekonomik të Davosit,...

SHBA – Trump: Progrese të pakta në bisedimet për dhënien fund...

UASHINGTON, 6 janar /ATSH-AFP/ - Bisedimet për t'i dhënë fund "shutdown", bllokimit të pjesshëm të administratave federale amerikane i cili po hyn në javën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA