Ballina Etiketimet PostBrexit

Etiketim: postBrexit

BRUKSEL – PE shqyrton marrëveshjen postBrexit

BRUKSEL, 11 janar /ATSH-DPA/ - Parlamenti Europian nisi sot shqyrtimin e marrëveshjes tregtare të minutës së fundit midis Bashkimit Europian dhe Britanisë së Madhe. Marrëveshja...

MADRID – Spanja dhe BM arrijnë marrëveshje për kufirin e Gjibraltarit

MADRID, 31 dhjetor /ATSH-DPA/ - Spanja dhe Britania e Madhe kanë arritur një marrëveshje të minutës së fundit, që lejon Gjibraltarin të ruajë lëvizjen...

BM – Johnson firmos marrëveshjen postBrexit me BE

LONDËR, 30 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson firmosi sot marrëveshjen e tregtisë së lirë me Bashkimin Europian për hartimin e marrëdhënieve të...

LONDËR – Deputetët britanikë miratojnë marrëveshjen postBrexit

LONDËR, 30 dhjetor /ATSH-AFP/ - Në prag të daljes së Britanië së Madhe nga tregu i vetëm europian, deputetët britanikë miratuan sot marrëveshjen postBrexit,...

STAMBOLL – Turqia dhe Britania e Madhe nënshkruajnë marrëveshjen e tregtisë...

STAMBOLL, 29 dhjetor /ATSH-DPA/ - Turqia dhe BM nënshkruan sot marrëveshjen e tregtisë së lirë, duke siguruar një vazhdimësi të tregtisë edhe pas largimit...

BRUKSEL – Ambasadorët e BE-së miratojnë ratifikimin e marrëveshjes provizore postBrexit

BRUKSEL, 28 dhjetor /ATSH-AFP/ - Përfaqësuesit e 27 vendeve anëtare të BE-së dhanë sot dritën jeshile për një aplikim të përkohshëm të marrëveshjes tregtare...

BM: Stërlina humbet një pjesë të fitimeve pas marrëveshjes postBrexit

LONDËR, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Stërlina britanike regjistroi një humbje të lehtë në fitimet e saj ndaj dollarit dhe euros pas njoftimit të marrëveshjes...

GJERMANI – Merkel: Marrëveshja postBrexit me rëndësi historike

BERLIN, 24 dhjetor /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel e vlerësoi sot marrëveshjen BE-BM të tregtisë së lirë postBrexit si historike. "Me këtë marrëveshje ne...

BRUKSEL – Bisedimet postBrexit pranë një marrëveshjeje përfundimtare

BRUKSEL, 23 dhjetor /ATSH-DPA/ - Progres i rëndësishëm është bërë në negociatat tregtare postBrexit midis Bashkimit Europian dhe Britanisë së Madhe, thanë sot burime...

BRUKSEL – Barnier: BE e gatshme të negociojë me BM edhe...

BRUKSEL, 22 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Kryenegociatori europian për Brexit-in, Michel Barnier tha sot se BE është e gatshme të vazhdojë me negociatat deri në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA