Ballina Etiketimet PostBrexit

Etiketim: postBrexit

BM: Stërlina humbet një pjesë të fitimeve pas marrëveshjes postBrexit

LONDËR, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Stërlina britanike regjistroi një humbje të lehtë në fitimet e saj ndaj dollarit dhe euros pas njoftimit të marrëveshjes...

GJERMANI – Merkel: Marrëveshja postBrexit me rëndësi historike

BERLIN, 24 dhjetor /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel e vlerësoi sot marrëveshjen BE-BM të tregtisë së lirë postBrexit si historike. "Me këtë marrëveshje ne...

BRUKSEL – Bisedimet postBrexit pranë një marrëveshjeje përfundimtare

BRUKSEL, 23 dhjetor /ATSH-DPA/ - Progres i rëndësishëm është bërë në negociatat tregtare postBrexit midis Bashkimit Europian dhe Britanisë së Madhe, thanë sot burime...

BRUKSEL – Barnier: BE e gatshme të negociojë me BM edhe...

BRUKSEL, 22 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Kryenegociatori europian për Brexit-in, Michel Barnier tha sot se BE është e gatshme të vazhdojë me negociatat deri në...

FOKUS – Eurodeputetët: E pamundur arritja e një marrëveshjeje postBrexit

BRUKSEL, 21 dhjetor /ATSH-AFP/ - Eurodeputetët e konsiderojnë të pamundur të ratifikojnë një marrëveshje të mundshme postBrexit, që ajo të hyjë në fuqi më...

BRUKSEL – Takim Frost-Barnier për të shpëtuar negociatat postBrexit

BRUKSEL, 20 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryenegociatorët e BE-së dhe BM-së u takuan sot në një përpjekje për të kapërcyer bllokimin në bisedimet për marrëveshjen...

LONDËR – Johnson: Nuk i braktisim bisedimet me BE, por gjasat...

LONDËR/BRUKSEL, 13 dhjetor /ATSH-DPA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson deklaroi sot se ai nuk do të largohej nga bisedimet për potBrexit, por se Britania...

GJERMANI – Maas: Marrëveshja tregtare postBrexit ende e mundur

BERLIN, 11 dhjetor /ATSH-AA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas tha sot se një marrëveshje tregtare postBrexit me Britaninë e Madhe është ende...

BM – Londra e gatshme të tërheqë projektligjin e diskutueshëm postBrexit

LONDËR, 7 dhjetor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike tha sot se është e përgatitur të hedhë poshtë klauzolat më të diskutueshme të projektligjit që vë...

FOKUS – Më pak se një muaj nga ndarja,  ende “no...

LONDËR, 1 dhjetor /ATSH-AFP/ - Më pak se një muaj para përfundimit të ndarjes së tyre, Londra dhe Brukseli po përdorin kartat e tyre...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA