Ballina Etiketimet PostBrexit

Etiketim: postBrexit

BRITANI E MADHE – Londra dhe Brukseli dakord të punojnë intensivisht...

LONDËR, 3 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ranë dakord sot të punojnë intensivisht...

BRITANI E MADHE – Johnson: Marrëveshja tregtare postBrexit varet nga europianët

LONDËR, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson tha sot se varet nga europianët që të përdorin logjikën për të arritur një marrëveshje...

BRITANI E MADHE – Frost: Mungon koha e duhur për të...

LONDËR, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe tha sot se është e shqetësuar për mungesën e kohës së mbetur për arritjen e një...

BRUKSEL – KE: Blloku nuk do të shkaktojë kurrë fundin e...

BRUKSEL, 28 shtator /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian tha se BE nuk do të largohet nga tryeza e negociatave postBrexit dhe mbetet e vendosur për...

BRUKSEL – BE: Londra të ndalojë së luajturi me marrëveshjen e...

BRUKSEL, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Me një parullë të vetme "Mjaft luajte!", europianët nisën një sërë takimesh urgjente me britanikët për të kapërcyer bllokimin...

BRITANI E MADHE – Johnson: Optimist në arritjen e një marrëveshjeje...

LONDËR, 16 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson shprehu sot optimizmin e tij në arritjen e një marrëveshjeje postBrexit me Bashkimin Europian, pavarësisht negociatave...

BRITANI E MADHE – Parlamenti debaton projektligjin e rishikimit të marrëveshjes...

LONDËR, 14 shtator /ATSH-AFP/- Deputetët britanikë filluan sot shqyrtimin e planit të Boris Johnson për të rishikuar marrëveshjen e Brexit, që shkaktoi protesta edhe...

BRUKSEL – Negociatat post-Brexit një kthesë vendimtare

BRUKSEL, 30 maj /ATSH-AFP/ - Të paaftë për avancimin më të vogël që prej tre muajsh, brtianikët dhe europianët duken të angazhuar në rrugën...

BRUKSEL – BE dhe Londra bien dakord për kushtet e periudhës...

BRUKSEL, 19 mars /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian dhe Britania e Madhe kanë rënë dakord mbi kushtet e një periudhe tranzitore postBrexit, deklaroi sot kryenegociatori...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA