Ballina Etiketimet PostBrexit

Etiketim: postBrexit

BRUKSEL – PE: Jo maskaradë për ratifikimin e marrëveshjes postBrexit

BRUKSEL, 23 nëntor /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian refuzon të japë "një maskaradë" për ratifikimin e marrëveshjes së mundshme postBrexit midis Londrës dhe BE-së dhe...

BRUKSEL – Bisedimet postBrexit pezullohen për shkak të një rasti COVID-19

BRUKSEL, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Bisedimet postBrexit midis euronegociatorit Michel Barnier dhe homologut të tij britanik, David Frost, u pezulluan sot për shkak të...

DUBLIN – Mulvaney: Londra të mos presë rezultatet e zgjedhjeve amerikane...

DUBLIN, 5 nëntor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe nuk duhet të presë rezultatin e zgjedhjeve presidenciale të SHBA-së për të vazhduar me negociatat e...

GJERMANI – Bundesbank: Sektori financiar i gatshëm për t’i dhënë fund...

FRANKFURT, 2 nëntor /ATSH-DPA/ - Sektori financiar është i mirëpërgatitur për fundin e periudhës së tranzicionit pas daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi...

BRUKSEL – BE: Ende mosmarrëveshje në negociatat postBrexit

BRUKSEL, 29 tetor /ATSH-AFP/ - Europianët raportuan sot për një përparim të mirë në negociatat postBrexit me Britaninë e Madhe, përveç disa temave kryesore,...

BRITANI E MADHE – Londra: Marrëveshja e tregtisë së lirë me...

LONDËR, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe tha sot se synon një marrëveshje të tregtisë së lirë postBrexit me BE-në sa më shpejt...

LONDËR – BM e gatshme të rinisë negociatat postBrexit

LONDËR, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe njoftoi sot se është e gatshme të rinisë negociatat tregtare postBrexit me Bashkimin Europian të enjten,...

FRANCË – Beaune: BE nuk do të ketë qasje të re...

PARIS, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Vendet anëtare të BE-së nuk do të ndryshojnë qasje, siç pretendohet nga Londra, në negociatat postBrexit, por mbeten të...

BRUKSEL – Barnier: Londra të shfrytëzojë në maksimum kohën e mbetur...

BRUKSEL, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Negociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier i bëri thirrje sot Britanisë së Madhe të shfrytëzoje sa më shumë...

BRITANI E MADHE – Gove: Negociatat postBrexit të pakuptimta pa një...

LONDËR, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Londra përsëriti sot se rinisja e negociatave tregtare postBrexit me BE-në nuk do të kishin kuptim pa një ndryshim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA