Ballina Etiketimet Mesdhe

Etiketim: mesdhe

GJENEVË – IOM: Më shumë se 2 000 emigrantë të vdekur...

GJENVË, 4 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Nga fillimi i këtij viti deri më 28 nëntor, një numër total prej 107 583 emigrantësh dhe refugjatësh kanë...

MADRID – Dhjetëra migrantë shpëtohen në Mesdhe

MADRID, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Shërbimet spanjolle të shpëtimit në det njoftuan të premten shpëtimin e 35 migrantëve nga Afrika Subsahariane në Mesdheun Perëndimor,...

RUSI – Moska njofton zhvillimin e manovrave gjigante ushtarake në Mesdhe

MOSKË, 30 gusht /ATSH-AFP/ - Më shumë se 25 anije dhe rreth 30 avionë do të marrin pjesë në manovrat ushtarake në Mesdhe nga...

BERLIN – Gjermania kërkon përgjigje të përbashkët europiane për migrimin

BERLIN, 27 gusht /ATSH-ANSA/ - Migrimi është një sfidë për Bashkimin Europian dhe kjo çështje ka nevojë për një përgjigje të përbashkët, deklaroi sot...

SPANJË – Rreth 340 imigrantë të shpëtuar në Mesdhe

MADRID, 15 korrik /ATSH-AFP/ - Shërbimet spanjolle të shpëtimit njoftuan se kishin shpëtuar më shumë se 340 imigrantë në Mesdhe. Rojat bregdetare spanjolle theksuan se...

LIBI – 1 000 migrantë të shpëtuar në Mesdhe

TRIPOLI, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Rreth 1 000 migrantë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërkohë që po përpiqeshin të kalonin Mesdheun për...

MJEDIS – WWF mobilizim për shpëtimin e Mesdheut nga plastika

MARSEJË, 8 qershor /ATSH-AFP/ - Mesdheu është i kërcënuar të transformohet në "det plastik", paralajmëroi sot WWF, që propozoi një sërë masash për ta...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA