Ballina Etiketimet Mesdhe

Etiketim: mesdhe

LIBI – “Sea-Watch” shpëton 147 migrantë në Mesdhe

BERLIN, 27 shkurt /ATSH-AFP/ - OJQ-ja gjermane Sea-Watch njoftoi sot se kishte shpëtuar 147 migrantë në Mesdhe në brigjet e Libisë, në kuadër të...

FOKUS – Axhenda e re e BE-së për vendet e Mesdheut...

NAPOLI, 15 shkurt /ATSH-ANSA/ - Bashkimi Europian ka propozuar një axhendë të re investimesh për Mesdheun që përfshin një plan ekonomik dhe investimesh për...

TURQI – Ankaraja: Dëshirojmë zgjidhjen e problemeve me Greqinë

STAMBOLL, 25 janar /ATSH-AFP-AA/ - Turqia theksoi sot se dëshironte zgjidhjen e problemeve me Greqinë përsa i përket eksplorimit të hidrokarbureve në Mesdheun Lindor,...

PARIS – “Ocean Viking” shpëton 374 migrantë në Mesdhe

PARIS, 24 janar /ATSH-DPA/ - Anija e ndihmës “Ocean Viking” ka shpëtuar 374 migrantë nga një fatkeqësi në detin Mesdhe, pranë Libisë, brenda 48...

I nxehtë rekord në oqeane, kryeson Mesdheu për detrat

MILANO, 14 janar /ATSH-ANSA/ - Ngrohje rekord në oqeane, me Mesdheun që ka shkallën më të lartë të ngrohjes globalisht: temperaturat në ujërat oqeanike...

FOKUS – Erdogan kërkon formulën “të gjithë fitues” për zgjidhjen e...

STAMBOLL, 7 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërkoi sot një formulë ''të gjithë fitues" për zgjidhjen e pakënaqësive në Mesdheun Lindor...

BRUKSEL – Bisedime Stoltenberg-Macron rreth Mesdheut

BRUKSEL, 3 dhjetor /ATSH-AA/ - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg theksoi se kishte zhvilluar bisedime produktive mbi aleancën dhe situatën në rajonin...

BRUKSEL – Greqia dhe Turqia anulojnë manovrat ushtarake në Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Greqia dhe Turqia anuluan sot manovrat ushtarake të planifikuara javën e ardhshme në Mesdhe, në një përpjekje për të...

BRUKSEL – Stoltenberg: Të ulet tensioni në Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 21 tetor /ATSH-ANSA/ - Të gjithë aleatët e NATO-s janë të shqetësuar për situatën në Mesdheun Lindor, deklaroi sot sekretari i përgjithshëm i...

FRANCË – Parisi dhe Berlini dënojnë sjelljen e papranueshme të Turqisë...

PARIS, 15 tetor /ATSH-AFP/ - Gjermania dhe Franca dënuan sot provokimet e reja të papranueshme të Turqisë në Mesdheun Lindor, që mund të sjellin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA