Ballina Etiketimet Mesdhe

Etiketim: mesdhe

TURQI – Erdogan : Do të përshpejtojmë kërkimet për hidrokarbure në...

STAMBOLL, 21 gusht /ATSH-AFP-AA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan njoftoi sot se Turqia do të përshpejtojë kërkimet për hidrokarbure në Mesdheun lindor duke...

FRANCË – Thelbësore për Europën që të marrë përsipër çështjen...

PARIS, 13 korriK /ATSH-AFP/ - Është vendimtare që Europa të marrë përsipër çështjet politike të mesdheut dhe të mbetet përgjegjës i fatit të tij...

ITALI – 28 migrantë të shpëtuar në Mesdhe pozitiv me COVID-19

ROMË, 24 qershor /ATSH-AFP/ - Njëzet e tetë migrantë, nga 209 të shpëtuar në Mesdhe nga OJQ-ja gjermane"Sea Watch", dhe më pas të vendosur...

BRUKSEL – NATO: Të shqetësuar nga rritja e pranisë ruse në...

BRUKSEL, 17 qershor /ATSH-AA/ - Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se rritja e pranisë së Rusisë në rajonin e Mesdheut Lindor po shkakton...

ITALI – 160 migrantë të shpëtuar zbarkojnë në Siçili

MESINE, 13 shkurt /ATSH-AFP/ - Rreth 160 migrantë të shpëtuar këtë fundjavë në Mesdheun qendror, gjatë dy operacioneve të shpëtimit nga anija spanjolle "Aita...

TURQI – Ankaraja kundërshton çdo aktivitet pa leje në Mesdheun Lindor

STAMBOLL, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Turqia paralajmëroi sot kundër çdo aktiviteti "pa leje" për eksplorimin e hidrokarbureve në ujërat territoriale të saj, pas arritjes...

BARCELONË – Raport: Mesdheu më i prekur nga ndryshimet klimatike

BARCELONË, 10 tetor /ATSH-AFP/ - Vendet mesdhetare janë më të prekura nga ndryshimet klimatike me një rritje të temperaturave mbi mesataren që kërcënojnë burimet...

ITALI – Më shumë se 200 imigrantë të shpëtuar në Mesdhe

ROMË,  28 gusht /ATSH-AFP/ - Një anije e drejtuar nga grupi i majtë italian “Mediterranea” njoftoi se kishte shpëtuar 100 imigrantë, ndërkohë që 100...

MOSKË – Anijet ushtarake ruse hyjnë në Mesdhe

MOSKË, 22 gusht /ATSH-ANSA/ - Një grup anijesh ushtarake të Flotës së Veriut kaloi Ngushticën e Gjibraltarit dhe hyri në Mesdhe. Sipas agjencisë ruse të...

GREQI – Moavero: Paqja dhe stabiliteti duhet të rikthehen në Mesdhe

ATHINË, 9 gusht /ATSH-ANA/ - Ministri i Jashtëm italian, Enzo Moavero Milanesi deklaroi se konfliktet dhe tensionet duhet të eliminohen dhe se paqja dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA