Ballina Etiketimet Mesdhe

Etiketim: mesdhe

TURQI – Anija “Oruc Reis” largohet nga ujërat e kontestuara në...

STAMBOLL, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Anija e kërkimit e vendosur nga Ankaraja në zonën e diskutuar të Mesdheut Lindor, e pasur me gaz natyror...

SHBA – Pompeo në Qipro për zgjidhjen e tensioneve në Mesdheun...

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit njoftoi se do të shkojë në Qipro për të kërkuar një zgjidhje paqësore për tensionet...

TURQI – Çavushoglu: BE të jetë ndërmjetëse e ndershme për...

ANKARA, 11 shtator /ATSH-AA/ - Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushoglu, theksoi sot se vendi i tij priste që Bashkimi Europian të...

ANKARA – Turqia zgjat kërkimet për hidrokarbure pavarësisht thirrjeve ndërkombëtare për...

ANKARA, 1 shtator /ATSH-AFP/ - Turqia njoftoi sot shtrirjen e kërkimeve të gazit në një zonë të pasur me hidrokarbure në Mesdheun Lindor, pavarësisht...

TURQI – Manovra të tjera ushtarake në Mesdheun Lindor

STAMBOLL, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Turqia filloi sot manovra të tjera ushtarake në Mesdheun Lindor që do të zgjasin dy javë, shenjë që tensionet...

GJERMANI – Maas: Të ndërpriten manovrat në Mesdheun Lindor për mundësimin...

BERLIN, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Manovrat ushtarake rivale në Mesdheun Lindor duhet të ndërpriten për të mundësuar dialogun mes Athinës dhe Ankarasë, theksoi sot...

STAMBOLL – Turqia zgjat misionin për kërkimin e gazit në Mesdheun...

STAMBOLL, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Turqia njoftoi sot shtrirjen e misionit të anijes së saj të kërkimit Oruç Reis në një zonë të pasur...

FRANCË – Parisi: Mesdheu Lindor nuk është një “shesh loje”

PARIS, 26 gusht /ATSH-AFP/ - Franca paralajmëroi sot Turqinë se Mesdheu Lindor nuk mund të jetë "një shesh loje" për "ambiciet" kombëtare, ndërkohë që...

TURQI – Erdogan: Nuk do të bëjmë asnjë lëshim për atë...

STAMBOLL, 26 gusht /ATSH-AFP/ - Turqia nuk do të bëjë asnjë lëshim për të mbrojtur interesat e saj të gazit në Mesdheun Lindor, konfirmoi...

ATHINË – Manovra të përbashkëta ushtarake Greqi-Qipro-Itali-Francë në Mesdheun Lindor

ATHINË, 26 gusht /ATSH-AFP/ - Greqia, Franca, Italia dhe Qipro do të zhvillojnë nga e mërkura deri të premten një manovër të përbashkët ushtarake...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA