Ballina Etiketimet Media

Etiketim: Media

Liria dhe zhvillimi i medias, në fokus të Forumit të organizuar...

TIRANË, 25 nëntor /ATSH/ Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, organizoi, sot në Tiranë, për të shtatin vit radhazi, Forumin vjetor për Zhvillimin e Medias,...

Blushi: Presidenti nuk jep llogari para asnjë ambasade

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Këshilltari për Mediet dhe zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi reagoi sot pas reagimeve në mediet e një vendi fqinj për ekspozimin...

Dhuna ndaj të miturve, mediet t’i japin fund publikimit të informacionit...

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Zyra e Komisionerit për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale i bëri thirrje sot medieve, t’i japin...

Buxheti 2022, Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik miraton...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, nën drejtimin e kryetarit Agron Gjekmarkaj, në mbledhjen e sotme shqyrtoi dhe miratoi...

Propozimet e PD, Soreca: Opozita në Kuvend, të diskutojë me mazhorancën

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Kreu i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca deklaroi sot nga Korça se, propozimet e opozitës në Kuvend...

Përfaqësuesja e OSBE-së për Lirinë e Medias: T’u dalim në krah...

TIRANË, 11 tetor/ATSH/ Përfaqësuesja e OSBE-së për Lirinë e Medias, Teresa Ribeiro deklaroi sot se "shoh qartësisht një nevoje urgjente t'u dalim në krah...

BRUKSEL – BE: Qeveria sllovene të përmirësojë lirinë dhe pavarësinë e...

BRUKSEL, 30 shtator /ATSH-ANSA/ - Vëzhgojmë dhe ndjekim me shqetësim përkeqësimin e situatës së medias në Slloveni dhe nxisim autoritetet sllovene të ndërmarrin veprime...

Veliaj: Vlera e pronës në Tiranë nuk është rritur aksidentalisht

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj foli sot për rritjen e vlerës së pronës në kryeqytet. Veliaj tha se do ishte...

Krijohet Agjencia për Media dhe Informim

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për krijimin e Agjencisë për Media dhe Informim. Kjo agjenci bazohet në disa modele të suksesshme...

SHBA – Blinken: Të shqetësuar për ligjin e ri polak për...

UASHINGTON, 12 gusht /ATSH-PAP/ - SHBA -ja ka shprehur shqetësimin për ligjin e ri polak për mediat, sipas të cilit vetëm entiteteve me seli...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA