Ballina Etiketimet Media

Etiketim: Media

UASHINGTON – SHBA: Australia të heqë ligjin e propozuar të mediave...

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-AA/ - SHBA-ja i ka kërkuar Australisë të tërhiqet nga ligji i saj i propozuar kundër Facebook dhe Google, njoftuan sot...

ITALI – Vdes heroi italian i Botërorit të Futbollit 1982, Paolo...

ROMË, 10 dhjetor /ATSH-AFP/ - Futbollisti italian, Paolo Rossi, heroi i Kupës së Botës 1982, fituar nga Italia, vdiq në moshën 64-vjeçare, njoftoi bashkëshortja...

Riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria në fokus të medias ndërkombëtare

TIRANë, 27 tetor /ATSH/ - Riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria ka tërhequr vëmendjen e medias ndërkombëtare. Pas negociatave humanitare me të gjitha palët e...

FOKUS – Rezoluta e Kuvendit për antisemitizmin tërheq vëmendjen e medias...

TIRANË, 23 tetor /ATSH/ - Miratimi nga Kuvendi i Shqipërisë i rezolutës ''Për miratimin e përkufizimit të përdorshëm për antisemitizmin, përcaktuar nga Aleanca Ndërkombëtare...

Ligji i medies/ Rekomandimet e Komisionit të Venecias do trajtohen një...

TIRANË, 7 tetor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ne do t'i trajtojmë një nga një rekomandimet e Komisionit të Venecias për "Ligjin...

ZVICËR – Rrjetet sociale, burimi i parë i informacionit për të...

GJENEVË, 29 shtator /ATSH-AFP/ - Rrjetet sociale janë bërë burimi i parë i informacionit i të rinjve zviceranë, që kanë braktisur televizionin, pas matjeve...

BERLIN – Rregullatorët europianë të medias plan veprimi kundër manipulimit dhe...

BERLIN, 16 shtator /ATSH-DPA/ - Rregullatorët e medias në Bashkimin Europian po punojnë për një plan veprimi për të luftuar kundër manipulimit të vazhdueshëm...

BJELLORUSI – Autoritetet tërheqin akreditimin e disa gazetarëve të medieve të...

MINSK, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Autoritetet bjelloruse tërhoqën sot akreditimin e disa gazetarëve të medieve të huaja, përfshirë dhe AFP-në, një ditë para një...

Meta: Të themelojmë një media transparente /Veliaj: Ka jo vetëm lekët...

TIRANË, 18 gusht /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta shprehu sot solidaritetin e tij, me të gjithë gazetarët që janë në një presion brutal...

MEDIA – Murdoch jep dorëheqjen nga News Corp

UASHINGTON, 1 gusht /ATSH-ANSA/ - James Murdoch dha dorëheqjen nga bordi i News Corp duke lënë përfundimisht të gjitha postet zyrtare në ''perandorinë'' e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA