Ballina Etiketimet Media

Etiketim: Media

Krijohet Agjencia për Media dhe Informim

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për krijimin e Agjencisë për Media dhe Informim. Kjo agjenci bazohet në disa modele të suksesshme...

SHBA – Blinken: Të shqetësuar për ligjin e ri polak për...

UASHINGTON, 12 gusht /ATSH-PAP/ - SHBA -ja ka shprehur shqetësimin për ligjin e ri polak për mediat, sipas të cilit vetëm entiteteve me seli...

POLONI – Parlamenti shtyn votimin e ligjit për median

VARSHAVË, 11 gusht /ATSH-DPA/ - Parlamenti polak shtyu sot votimin e planifikuar për një ligj të ri të diskutueshëm për median, një veprim i...

Tregtia sociale në rritje të shpejtë

ROMË, 12 korrik /ATSH-ANSA/ - Tregtia sociale, tregtia elektronike përmes mediave sociale, po rritet me shpejtësi: vetëm në SHBA pritet të ketë një vlerë...

Byroja e Kuvendit vendosi lejimin e gazetarëve në komisionet parlamentare

TIRANË, 6 korrik/ATSH/ Byroja e Kuvendit rishqyrtoi dhe miratoi sot ndryshimet në Rregulloren për akreditimin, akomodimin dhe orientimin e masmedieve pranë Kuvendit të Shqipërisë. Byroja...

EURO 2020 – 16,3 milionë telespektatorë francezë panë eliminimin e tyre...

PARIS, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Më shumë se 16,3 milionë telespektatorë kanë ndjekur dje në mbrëmje humbjen e Francës përballë Zvicrës në ndeshjen e...

Rregullorja e Kuvendit për raportimin e gazetarëve/ Gjonçaj takim me reporterët

TIRANË, 11 qershor /ATSH/ Sekretari i përgjithshëm i Kuvendit, Genc Gjonçaj zhvilloi sot një bashkëbisedim me gazetarët që mbulojnë Kuvendin në përgjigje të shqetësimeve...

Delegacioni i BE: Qasja e medieve në Parlament, element i rëndësishëm...

TIRANË, 9 qershor /ATSH/ Qasja e medieve në Parlament është një element i rëndësishëm i një demokracie liberale, u shpreh sot Delegacioni i Bashkimit...

Sistem i ri audio-video për ndjekjen dhe transmetimin e mbledhjeve të...

TIRANË, 9 qershor /ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë ka informuar sot lidhur me vendimet e Byrosë mbi ndryshimin e Rregullores së akreditimit të medias dhe...

Vendimi i Kuvendit për raportimin e gazetarëve, reagon Meta

TIRANË, 8 qershor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta reagoi sot ndaj vendimit të Byrosë së Kuvendit, për raportimin e gazetarëve gjatë mbledhjeve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA