Ballina Etiketimet Media

Etiketim: Media

EANA: Duke mbrojtur lirinë e medias ne mbështesim demokracinë

TIRANË, 3 maj /ATSH/ - Duke mbrojtur lirinë e medias ne mbështesim demokracinë, thuhet në një njoftim të Aleancës Europiane të Agjencive të Lajmeve,...

Meta: Liria e medias është thelbësore për demokracinë

TIRANË, 3 maj/ATSH/ Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se "liria e medias është thelbësore për demokracinë". "Dita Ndërkombëtare e Lirisë së Shtypit i gjen shumicën...

Dita Ndërkombëtare e Lirisë së Medias/ Kim dhe Soreca: Demokracia kërkon...

TIRANË, 3 maj/ATSH/ Në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Medias, SHBA riafirmon mbështetjen për lirinë e shtypit dhe për sigurinë e gazetarëve dhe punëtorëve...

Agjencia gjermane e lajmeve, DPA: Rama merr mandatin e tretë radhazi

TIRANË, 28 prill /ATSH/ - Mandati i tretë radhazi i Partisë Socialiste dhe kryeministrit Edi Rama ka tërhequr vëmendjen e medias së huaj, që...

STRASBURG – KiE: Më shumë vullnet politik për mbrojtjen e medias

STRASBURG, 28 prill /ATSH-AFP/ - Këshilli i Europës i kërkoi sot qeverive europiane të japin prova të një vullneti politik më të angazhuar për...

Zgjedhjet/ Miratohen gazetarët e disa medieve dhe përkthyesve të OSBE/ODIHR

TIRANË, 8 prill /ATSH/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e sotme miratoi gazetarët e shoqërisë “Panorama Group”, të portalit “Bulqiza ime”, të televizionit...

FOKUS – KiE: Ka ardhur koha që Hungaria të rivendosë lirinë...

BRUKSEL, 30 mars /ATSH-ANSA/ - Ka ardhur koha që Hungaria të rivendosë lirinë e medias dhe gazetarëve, deklaroi komisionerja për të Drejtat e Njeriut...

SERBI – Media e konsideron provokim vlerësimin që Rama bëri për...

TIRANË, 24 mars /ATSH/ - Kryeministri Edi Rama përkujtoi sot 22-vjetorin e bombardimeve të NATO-s në Serbi që çuan në pavarësinë e Kosovës. ''Adresimi historik...

Vizita e kryeministrit Rama tërheq vëmendjen e medias italiane

TIRANË, 6 mars /ATSH/ - Vizita zyrtare e kryeministrit Edi Rama, në kuadër të 30-vjetorit të emigrimit të shqiptarëve në Itali është ndjekur me...

AUSTRALI – Parlamenti miraton ligjin e diskutueshëm për median

MELBURN, 25 shkurt /ATSH-AA/ - Parlamenti i Australisë ka miratuar një ligj të diskutueshëm që detyron gjigantët digjitalë, si Google dhe Facebook, të paguajnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA