Ballina Etiketimet Malajzi

Etiketim: malajzi

Sekuestrim historik droge me vlerë vetëm… një miliard dollarë!

BANGKOK, 23 mars /ATSH-DPA/ - Zyrtarët e doganës malajziane deklaruan se kishin kapur 16 tonë pilula me vlerë më shumë se një miliard dollarë...

Malajzia dhe Singapori anulojnë projektin hekurudhor me shpejtësi të lartë

SINGAPOR, 1 janar /ATSH-AA/ - Singapori dhe Malajzia kanë anuluar një projekt hekurudhor me shpejtësi të lartë me vlerë shumë miliarda dollarë për shkak...

BANGKOK – Ministri i Jashtëm gjobitet për… një cigare në parlament!

BANGKOK, 10 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm malajzian, Hishammuddin Hussein tha se kishte paguar një gjobë, pasi ishte kapur duke pirë duhan gjatë...

MALAJZI – Qeveria liron masat kundër COVID-19

KUALA LUMPUR, 1 maj /ATSH-DPA/ - Duke filluar nga 4 maji, Malajzia do të heqë kufizimet që synojnë frenimin e përhapjes së koronavirusit, deklaroi kryeministri, Muhyiddin...

MALAJZI – Qeveria zgjat masat kundër COVID-19

KUALA LUMPUR, 23 prill /ATSH-DPA/ - Kryeministri i Malajzisë, Muhyiddin Yassin njoftoi gjatë një fjalimi televiziv, duke shënuar fillimin e muajit të shenjtë mysliman...

MALAJZI – Shërohen rreth gjysma e pacientëve me koronavirus

KUALA LUMPUR, 14 prill /ATSH-DPA/ - Pothuajse gjysma e personave që u infektuan me koronavirus në Malajzi janë shëruar, sipas shifrave zyrtare. Të dhënat e publikuara sot...

MJEDIS – Malajzianët ndotësit më të mëdhenj në Azi

KUALA LUMPUR, 17 shkurt /ATSH-DPA/ - Një raport i botuar sot renditi malajzianët si përdoruesit më të mëdhenj të paketimeve plastike, një vend që...

BRUKSEL – Malajzia: BE të mos harrojë të varfërit me “Paktin...

BRUKSEL, 13 shkurt /ATSH-AFP/ - Malajzia i kërkoi sot Europës të mos harrojë fermerët e varfër në mbarë botën kur ajo të përpiqet të...

ARKEOLOGJI – Gjenden në Malajzi sende prej guri që datojnë para...

KUALA LUMPUR, 22 janar /ATSH-AA/ - Në shtetin Kedah, në veri të Malajzisë, janë gjetur objekte prej guri për të cilët mendohet se datojnë...

“Kësulëkuqja” me aktorët shqiptarë, nderohet me çmim në festivalin e Malajzisë

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ - “Shfaqja më e mirë muzikale me kukulla” është çmimi, që i jepet Teatrit të Kukullave të Tiranës me shfaqjen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA