Ballina Etiketimet Kore e Veriut

Etiketim: Kore e Veriut

PHENIAN – Kim: Dy Koretë samit për denuklearizimin e gadishullit

SEUL, 6 shtator /ATSH-AFP/ - Lideri koreano-verior Kim Jong Un ritheksoi angazhimin e tij në favor të denuklearizimit të Gadishullit Korean, gjatë diskutimeve me...

KORE E VERIUT – Pompeo mbërrin në Phenian për çështjen bërthamore

UASHINGTON, 6 korrik /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo mbërriti sot në Phenian ku shpreson të marrë më shumë saktësime në lidhje...

SHBA – Pentagoni i gatshëm ndaj çdo provokimi të Koresë së...

UASHINGTONI, 24 maj /ATSH-AFP/ - Pentagoni është i gatshëm për t'iu përgjigjur çdo provokimi të Koresë së Veriut pas anulimit nga ana e presidentit...

PHENIAN – Koreja e Veriut konfirmon çmontimin e zonës bërthamore

PHENIAN, 24 maj /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut shkatërroi krejtësisht sot impiantin e saj të vetëm të testimeve bërthamore. “Ky impiant nëntokësor ndodhej në Puxhirei,...

JAPONI – Pheniani në fokus të bisedimeve Tokio-Pekin-Seul

TOKIO, 8 maj /ATSH-AFP/ - Kina, Japonia dhe Koreja e Jugut do të takohen nesër në Tokio me përpjekjen e arritjes së marrëveshjeve mes...

KINË – Kreu i diplomacisë në vizitë zyrtare në Korenë e...

PEKIN, 30 prill /ATSH-AFP/ - Kina njoftoi sot se ministri i saj i Punëve të Jashtme do të vizitojë këtë javë Korenë e Veriut,...

SEUL – Dy Koretë bien dakort për një samit më 27...

SEUL, 29 mars /ATSH-DPA/ -  Dy Koretë kanë rënë dakort për të zhvilluar një samit më 27 prill, njoftoi agjencia koreano-jugore e lajmeve, Yonhap,...

PEKIN – Kim: Pheniani i gatshëm për dialog me SHBA

PEKIN, 28 mars /ATSH-DPA/ - Lideri koreano-verior, Kim Jong Un informoi presidentin kinez, Xi Jinping në Pekin se Pheniani ishte i angazhuar drejt rrugës...

JAPONI – Obama: Koreja e Veriut është një kërcënim real, duhet...

TOKIO, 25 mars /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut përbën një kërcënim real dhe zgjidhja e vetme është bashkëpunimi ndërkombëtar, deklaroi sot ish-presidenti amerikan Barack...

SHBA – Trump-Moon: Pheniani do të ketë një të ardhme më...

UASHINGTON, 16 mars /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut do të ketë një të ardhme më të mirë duke ndjekur rrugën e duhur drejt denuklearizimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA