Ballina Etiketimet Kore e Veriut

Etiketim: Kore e Veriut

KOREJA E VERIUT – Zëvendësohet ministri i Jashtëm

SEUL, 18 janar /ATSH-DPA/ - Ri Yong Ho, ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut, i cili shërbeu që nga viti 2016, është zëvendësuar,...

PHENIAN – Kim Jong-Un: Masa ofensive për sovranitetin e vendit

PHENIAN, 30 dhjetor /ATSH-DPA/ - Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un theksoi në ditën e dytë të një takimi me zyrtarët e...

SEUL – Koreja e Veriut lëshon një raketë të paidentifikuar

SEUL, 28 nëntor /ATSH-DPA/ -  Koreja e Veriut lëshoi sot një raketë të paidentifikuar, njoftoi agjencia e lajmeve Yonhap e Koresë së Jugut. Shefat e...

KOREJA E VERIUT – Myong Gil: SHBA propozon raund të ri...

SEUL, 14 nëntor /ATSH-DPA/ Shtetet e Bashkuara sugjeruan se në dhjetor do të zhvillohet një raund i ri për bisedime bërthamore, deklaroi negociatori i...

SEUL – Pheniani kritikon manovrat ushtarake SHBA-Kore e Jugut

SEUL, 6 nëntor /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut kritikoi ashpër sot SHBA-në që ka parashikuar të kryejë manovra ushtarake të përbashkëta me Seulin në...

SHBA – Uashingtoni sanksionon kompanitë detare në Tajvan dhe Hong Kong...

UASHINGTON, 30 gusht /ATSH-AFP/ - SHBA-ja vendosi sanksione sot kundër tre kompanive detare me qendër në Tajvan dhe Hong Kong si dhe shumë individëve...

OKB – Gjermania, Franca dhe Britania e Madhe i kërkojnë Koresë...

NJU JORK, 27 gusht /ATSH-DPA/ - Gjermania, Franca dhe Britania e Madhe i kërkuan sot Koresë së Veriut të negociojë me SHBA-në duke dënuar...

SHBA – Pompeo: Do të preferoja që Koreja e Veriut të...

UASHINGTON, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Shefi amerikan i diplomacisë, Mike Pompeo paraqiti sot një mospajtim përballë rritjes së lëshimit të raketave nga ana e...

SHBA – Uashingtoni ashpërson politikën e vizave ndaj vizitorëve të Phenianit

UASHINGTON, 6 gusht /ATSH-AFP/ - Uashingtoni anuloi një masë për përjashtimin nga vizat për të huajt që kanë shkuar këto tetë vitet e fundit...

KV – Pheniani paralajmëron Seulin për manovrat e ardhshme me SHBA-në

PHENIAN, 26 korrik /ATSH-AA/ - Koreja e Veriut ka deklaruar se lëshimi i raketave të saj në hapësirë ujore një ditë më parë kishte...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA