Ballina Etiketimet Kore e Veriut

Etiketim: Kore e Veriut

PHENIAN – Koreja e Veriut reagon ndaj blerjes së avionëve F-35A...

PHENIAN, 11 korrik /ATSH-AA/ - Koreja e Veriut, ka njoftuar se nuk do të qëndrojë pa reaguar ndaj blerjes së avionëve luftarakë nga Koreja...

SHBA – Trump përshëndet ndihmën e Rusisë dhe Kinës në çështjen...

UASHINGTON, 26 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump përshëndeti sot, një ditë pas takimit mes Kim Jong Un dhe Vladimir Putin, ndihmën e...

SHBA – Uashingtoni sanksionon kompani kineze të transportit detar për tregti...

UASHINGTON, 21 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi sot sanksione kundër kompanive detare kineze që akuzohen se kanë zhvilluar tregti me Korenë e Veriut pavarësisht...

KJ – Seuli monitoron Phenianin në rast lëshimi raketash

SEUL, 11 mars /ATSH-AFP/ - Ushtria koreano-jugore njoftoi sot se po ndjek nga afër infrastrukturat balistike dhe hapësinore në Korenë e Veriut pas sinjalizimeve...

JAPONI – Abe takim me Kim për rivendosjen e marrëdhënieve

TOKIO, 28 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri japonez, Shinzo Abe propozoi sot të shkrijë akujt e mosbesimit të ndërsjellë mes vendit të tij Koresë së...

PEKIN – Bie ndjeshëm vëllimi tregtar Kinë-Kore e Veriut

PEKIN, 14 janar /ATSH-AFP/ - Vëllimi i këmbimeve tregtare mes Kinës dhe Koresë së Veriut ka rënë ndjeshëm në vitin 2018, me 52,4% në...

KV – Pheniani: Denuklearizimi varet nga mosartikulimi i kërcënimeve bërthamore

PHENIAN, 20 dhjetor /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut paralajmëroi sot se angazhimi i saj pas parimit të denuklearizmit të gadishullit varej nga tërheqja e...

SHBA – Uashingtoni bën lëshime për ndihmën humanitare në Korenë e...

UASHINGTON, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja do të bëjë lëshime për të lehtësuar ndihmën humanitare të organizatave amerikane në Korenë e Veriut, duke rishikuar...

ARGJENTINË – Kina mbështet një samit të ri SHBA-Kore e Veriut

BUENOS AIRES, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Kina e mbështet një samit të dytë mes Koresë së Veriut dhe SHBA-së, tha ministri kinez i Jashtëm,...

SHBA – Pompeo: Po vijojmë diskutimet me Phenianin për denuklearizimin e...

UASHINGTON, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Diskutimet me Korenë e Veriut po vijojnë për denuklearizmin e vendit, deklaroi të premten sekretari amerikan i Shtetit, Mike...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA