Ballina Etiketimet Kore e Veriut

Etiketim: Kore e Veriut

SUEDI – Ri Yong Ho në Stokholm pas çtensionimit të marrëdhënieve...

STOKHOLM, 16 mars /ATSH-AFP/ - Ministri koreano-verior i Punëve të Jashtme, Ri Yong Ho ndodhet në Stokholm për bisedime me qeverinë suedeze, në kontekstin...

SHBA – Tillerson: Presioni mbi Korenë e Veriut dha frytet e...

UASHINGTON, 13 mars /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, shkarkimi i të cilit u njoftua sot në mëngjes nga presidenti amerikan, Donald...

TOKIO – Abe i kërkon Phenianit zbatimin në praktikë të premtimeve

TOKIO, 13 mars /ATSH-DPA/ - Kryeministri japonez, Shinzo Abe deklaroi se Koreja e Veriut duhej të merrte veprime konkrete drejt rrugës së denuklearizimit në...

SHBA – Uashingtoni garanton se vendosmëria e tij ka shtyrë Phenianin...

UASHINGTON, 11 mars /ATSH-AFP/ - Administrata amerikane mbrojti sot vendimin e Donald Trump për një takim historik me liderin koreanoverior Kim Jong Un dhe...

SHBA – Pence: Strategjia e izolimit të Phenianit funksionon

UASHINGTON, 9 mars /ATSH-AFP/ - Strategjia e izolimit të Koresë së Veriut, e vendosur nga administrata Trump nëpërmjet sanksioneve ekonomike, po funksionon, theksoi zëvendëspresidenti...

PEKIN – Kina: SHBA dhe Koreja e Veriut të fillojnë sa...

PEKIN, 8 mars /ATSH-DPA/ - Kina ka mbështetur përparimet e fundit në konfliktin korean dhe u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA