Ballina Etiketimet Israel

Etiketim: israel

BRUKSEL – BE paralajmëron Izraelin për kolonitë

BRUKSEL, 11 maj /ATSH-ANSA/ - Siç kemi thënë disa herë, aneksimi nuk është në përputhje me ligjin ndërkombëtar dhe nëse Izraeli insiston në planin...

IZRAEL – Dështojnë sërish bisedimet për formimin e qeverisë mes Gantz...

TEL AVIV, 14 prill /ATSH-ANSA/- Ka përfunduar pa rezultat  konkret takimi i sotëm midis lidërve të dy partive protagoniste izraelite Benny Gantz dhe Benyamin...

TEL AVIV – Rivlin: Izraeli nuk meriton një tjetër fushatë të...

TEL AVIV, 2 mars /ATSH-DPA/ - Pas tre zgjedhjeve parlamentare brenda një viti, Izraeli nuk meriton një tjetër fushatë të tmerrshme dhe të ndyrë...

IZRAEL – Netanyahu shpallet fitues në zgjedhjet brenda partisë

TEL AVIV, 27 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Kryeministri izraelit Benyamin Netanyahu rezulton fitues në zgjedhjet paraprake të partisë së tij, Likud, duke mposhtur rivalin Gideon...

IZRAEL – Rezultati përfundimtar: Gantz kryeson zgjedhjet

TEL AVIV, 25 shtator /ATSH-DPA/ - Presidenti izraelit, Reuven Rivlin mori rezultatet përfundimtare zyrtare të zgjedhjeve të përgjithshme të javës së kaluar, nga të cilat...

IZRAEL – Marrëveshje për formimin e koalicionit qeverisës apo zgjedhje ?

TEL AVIV, 29 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministrit Benjamin Netanyahu nuk i mbeten më shumë se disa orë në dispozicion për formimin e një koalicioni...

IZRAEL – Zjarret ”përvëlojnë” vendin pas temperaturave 50 gradë Celsius

TEL AVIV, 24 maj /ANSA-DPA/ - Një numër zjarresh shpërthyen sot në zonat qendrore të Izraelit si rezultat i një vale të nxehti që...

IZRAEL – Shuhet ish-agjenti i Mossadit që nxorri Eichmann përpara drejtësisë

TEL AVIV, 25 mars /ATSH-DPA/ - Ish-ministri izraelit dhe ish-agjenti i Mossad-it, i cili udhëhoqi misionin për të kapur nazistin famëkeq Adolf Eichmann, vdiq...

HAPËSIRË – Izraeli nis në Hënë anijen më të vogël kozmike...

TEL AVIV, 18 shkurt /ATSH-ANSA/ - Një anije kozmike izraelite, një metër e gjysmë e gjatë dhe e gjerë dy metra, do të niset...

TEKNOLOGJI – Një robot ngjall emocione në mënyrë intuitive

TEL AVIV, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Asnjë pamje njerëzore, asnjë zë, asnjë tingull. Vetëm një sferë e thjeshtë, e bardhë, e madhe sa një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA