Ballina Etiketimet Denuklearizim

Etiketim: denuklearizim

KJ – Seuli: Pheniani të paraqesë prova për denuklearizimin

SEUL, 3 maj /ATSH-AFP/ - Ministrja koreano-jugore e Punëve të Jashtme, Kang Kyung-wha u shpreh sot se Pheniani duhet të dëshmojë një denuklearizim të...

SHBA- Pompeo: Një samit i ri Trump-Kim në muajt në vijim

UASHINGTON, 1 prill /ATSH-AFP/ - Shefi amerikan i diplomacisë, Mike Pompeo tha se shpreson në një samit të ri mes Donald Trump dhe Kim...

SHBA – Gjenerali Abrams: Aktiviteti i Phenianit nuk përputhet me një...

UASHINGTON, 27 mars /ATSH-AFP/ - Aktivitetet ushtarake të Koresë së Veriut nuk përputhen me denuklearizimin nga SHBA-ja për të hequr sanksionet kundër Phenianit, njoftoi...

SHBA – Uashington: Nuk duam një denuklearizim gradual të Koresë së...

UASHINGTON, 11 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja nuk do një denuklearizim gradual të Koresë së Veriut, deklaroi sot i dërguari amerikan, Stephen Biegun duke konfirmuar...

HANOI – Trump: Parashikoj një të ardhme gjeniale për Phenianin në...

UASHINGTON, 27 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump parashikoi sot për Korenë e Veriut një të ardhme gjeniale, nëse miku i tij Kim...

SHBA – Trump bisedon me Abe dhe Moon për samitin me...

UASHINGTON, 20 shkurt /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan Donald Trump bisedoi në telefon me kryeministrin japonez, Shinzo Abe dhe presidentin koreanojugor, Moon Jae In në...

SHBA – Uashingtoni i gatshëm të diskutojë masat për rritjen e...

UASHINGTON, 21 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një i dërguar amerikan deklaroi sot se vendi i tij ishte i gatshëm të diskutonte me Phenianin masat që...

KV – Pheniani: Denuklearizimi varet nga mosartikulimi i kërcënimeve bërthamore

PHENIAN, 20 dhjetor /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut paralajmëroi sot se angazhimi i saj pas parimit të denuklearizmit të gadishullit varej nga tërheqja e...

SEUL – Pheniani: Sanksionet amerikane kërcënim për denuklearizimin

SEUL, 17 dhjetor /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut denoncoi sanksionet e mëtejshme të dekretuara ndaj saj nga SHBA-ja dhe deklaroi se Uashingtoni po kërkon...

SEUL – Trump gati të përmbushë kërkesat e Kim pas denuklearizimit

SEUL, 3 dhjetor /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi homologut të tij koreanojugor, Moon Jae In që t’i dërgojë një mesazh Koresë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA