Sulmi ndaj prokurorit/ Meta: Dënim për autorët, askush të mos guxojë të verë dorë ndaj njerëzve të ligjit

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/ – Presidenti Ilir Meta ka dënuar me forcë sulmin ndaj prokurorit Albert Kuliçi. Presidenti Meta shprehet se duhet një hetim dhe ndëshkim për autorët e kësaj ngjarjeje të rëndë, për të shmangur përsëritjen e akteve të tilla ndaj njerëzve të drejtësisë.

“Dënoj me forcë sulmin ndaj prokurorit Albert Kuliçi! Kërkohet hetim dhe ndëshkim për autorët! Askush të mos guxojë të verë dorë ndaj njerëzve të ligjit”, shprehet Presidenti Meta.

Mëngjesin e sotëm, prokurorit të Gjykatës së Vlorës, Albert Kuliçi iu vu tritol në makinë. Nga shpërthimi nuk ka patur persona të lënduar, por vetëm dëme materiale. /a.a/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.