Ballina Etiketimet Meta

Etiketim: Meta

Meta dhe Duka urojnë Nezihat Stërmasin në 100-vjetorin e lindjes

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Presidenti Ilir Meta uroi sot, në 100-vjetorin e lindjes, Nezihat Stërmasin, bashkëshorten e legjendës së "Tironës" dhe futbollit shqiptar, Selman Stërmasi. "Në...

Shqipëria, kandidate për anëtare e Këshillit të Sigurimit

Presidenti Meta kërkon mbështetjen e anëtarëve të OKB-së TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Presidenti Ilir Meta kërkoi sot mbështetjen e vendeve të OKB-së për kandidaturën e Shqipërisë...

Dita Ndërkombëtare e Paqes/ Meta citon Nënë Terezën: Paqja mund të...

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ Sot në Ditën Ndërkombëtare të Paqes, Presidenti Ilir Meta ka cituar Shenjtoren Nënë Tereza, e cila ka thënë se paqja,...

Meta sjell fjalët e Papa Françeskut në 6-vjetorin e vizitës në...

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka rikujtuar sot fjalët e Atit të Shenjtë, Papa Françeskut, gjatë vizitës së tij në...

Çdo manovër që u heq të drejtën qytetarëve të zgjedhin vetë...

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se "çdo manovër mashtruese që u heq të drejtën qytetarëve të zgjedhin vetë edhe deputetët do...

“Ligji për Presidentin”/ Meta: Le të më shkarkojnë, nëse duan shpërndaj...

TIRANË, 18 shtator/ATSH-Maela Marini/ Presidenti Ilir Meta reagoi sot ndaj nismës për kalimin në Kuvend të ligjit organik për institucionin e Presidentit të Republikës. "Nuk...

Çështja e detit me Greqinë të zgjidhet sa më shpejt në...

TIRANË, 18 shtator/ATSH-Maela Marini/ Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se çështja e detit me Greqinë duhet të zgjidhet sa më shpejt, në mënyrë të...

Bërja funksionale e Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë/ Meta letër...

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përcjellë sot pranë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të...

Imzot Arjan Dodaj shugurohet Ipeshkëv Ndihmës i Tiranë-Durrësit/ Meta: Suksese në...

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ Imzot Arjan Dodaj u shugurua sot si Ipeshkëv Ndihmës i Tiranë-Durrësit. Pjesëmarrës në këtë ceremoni ishte edhe Presidenti i Republikës, Ilir...

Meta: Koha për të mbrojtur demokracinë është tani

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dhënë një mesazh në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. "Në vitin 1863, Abraham Lincoln e përkufizoi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA