Ballina Etiketimet Sulm

Etiketim: sulm

ROMË – Italia shton kontrollet kufitare pas sulmeve në Vjenë dhe...

ROMË, 3 nëntor /ATSH-DPA/- Italia ka shtuar kontrollet kufitare në përgjigje të sulmeve terroriste në Vjenë dhe Nisë, njoftoi sot Ministria e Brendshme italiane. Masa...

AUSTRI – ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Vjenë

VJENË, 3 nëntor /ATSH-AFP/ - Grupi xhihadist i Shtetit Islamik (ISIS) mori përsipër sot sulmin e kryer një ditë më parë në qendër të...

ITALI – Papa Françesku bën thirrje për paqe dhe vëllazëri pas...

ROMË, 3 nëntor /ATSH-DPA/ - Papa Françesku bëri thirrje për një përgjigje jo të dhunshme ndaj sulmit terrorist në Vjenë, duke ofruar lutjet e...

ANALIZË – Terrorizmi ndryshon ritmin

ROMË, 3 nëntor /ATSH-ANSA/ - Sulmi në Vjenë, në zemër të Europës, shënon një ndryshim të ritmit të terrorizmit, madje një kthim në të...

ANKARA – Turqia dënon ashpër sulmin terrorist në Vjenë

ANKARA, 3 nëntor /ATSH-AA/ - Zyrtarët turq dënuan fuqishëm sulmin vdekjeprurës terrorist në Vjenë dhe shprehën solidaritet me popullin austriak. "Terrorizmi është armiku i përbashkët...

AUSTRI – Tri ditë zi kombëtare pas sulmit terrorist në Vjenë

VJENË, 3 nëntor /ATSH-APA-ANSA/ - Qeveria austriake ka dekretuar tri ditë zi kombëtare, pas sulmit të djeshëm në Vjenë. ''Katër persona humbën jetën pas sulmit...

Rama: Zemërthyer nga sulmi terrorist në Vjenë

TIRANË, 3 nëntor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka dënuar sot sulmin terrorist në Vjenë mbrëmjen e së hënës. Me anë të një mesazhi në rrjetet...

AUSTRI – Nehammer: Sulmi terrorist në Vjenë me motive islamike

VJENË, 3 nëntor /ATSH-DPA/ - Sulmi terrorist në qendër të Vjenës kishte motive islamike, deklaroi sot në mëngjes ministri i brendshëm i Austrisë, Karl...

FRANCË – Macron: Ne nuk do të dorëzohemi aspak

PARIS, 2 nëntor /ATSH-AFP/ - Armiqtë tanë duhet ta dinë me kë kanë të bëjnë. Ne nuk do të heqim dorë nga asgjë, komentoi...

AUSTRI – Të shtëna në qendër të Vjenës, dyshohet për shumë...

VJENË, 2 nëntor /ATSH-DPA/ - Të shtëna janë dëgjuar në qendër të Vjenës dhe ka shumë të plagosur, sipas departamentit të policisë, mes raporteve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA