Ballina Etiketimet Sulm

Etiketim: sulm

SHBA – Maas: Sulmet kundër civilëve në Idlib janë krime lufte

NJU JORK, 27 shkurt /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, deklaroi sot se sulmet kundër civilëve në Idlib janë krime lufte. Gjatë një...

FRANCË – Macron: Pranë kancelares Merkel në mbrojtjen e vlerave dhe...

PARIS, 20 shkurt /ATSH-AFP/- Presidenti Emmanuel Macron shprehu sot trishtimin e pamasë dhe mbështetjen e plotë për Gjermaninë, pas sulmit me armë nga një...

IRAK – Sulm me raketë kundër një baze ushtarake

KIRKUK, 13 shkurt /ATSH-AFP/ - Një sulm me raketë ka shënjestruar sot një bazë ushtarake irakiane, që strehonte ushtarë amerikanë në provincën e Kirkukut,...

IZRAEL – Sulm raketor nga Rripi i Gazës

TEL AVIV, 29 janar /ATSH-DPA/ - Një raketë u qëllua nga Rripi i Gazës në jug të Izraelit sot në mbrëmje, deklaroi ushtria izraelite,...

LIBAN – Shteti Islamik kërcënon Izraelin

BEJRUT, 27 janar /ATSH-AFP/- Grupi ultra radikal “Shteti Islamik” pohoi sot, nëpërmjet një mesazhi video, se kërkon të nisë një fazë të re të...

HONG KONG – Paditet shefi i policisë për sulmin nga një...

HONG KONG, 21 janar /ATSH-DPA/ - Viktimat e supozuara të një sulmi nga një turmë njerëzish, në lidhje me protestat politike të gjashtë muajve...

LIBAN – Rusia intensifikon sulmet në veriperëndim të Sirisë

BEJRUT, 21 janar /ATSH-AFP/- Të paktën 15 civilë, mes të cilëve dhjetë fëmijë, u vranë sot gjatë sulmeve ruse në veriperëndim të Sirisë, bastioni...

GJERMANI – Sulme policore ndaj islamistëve të dyshuar për komplot

BERLIN, 14 janar /ATSH-DPA/ - Policia zhvilloi sulme në të gjithë Gjermaninë në kërkim të të dyshuarve të përfshirë në komplotin e një krimi të rëndë...

IRAK – Bagdadi dënon sulmet e Iranit

BAGDAD, 8 janar /ATSH-DPA/ - Ministria e Jashtme deklaroi se do të thërrasë ambasadorin iranian për të dënuar sulmet e Iranit në dy baza...

TEHERAN – Viktima pas një sulmi raketor iranian kundër një baze...

TEHERAN, 8 janar /ATSH-ANSA/ - Të paktën 80 të vdekur, sipas Gardës Revolucionare iraniane, është bilanci provizor i sulmit raketor të Iranit ndaj dy...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA