Ballina Etiketimet Sulm

Etiketim: sulm

AUSTRI – Tri ditë zi kombëtare pas sulmit terrorist në Vjenë

VJENË, 3 nëntor /ATSH-APA-ANSA/ - Qeveria austriake ka dekretuar tri ditë zi kombëtare, pas sulmit të djeshëm në Vjenë. ''Katër persona humbën jetën pas sulmit...

Rama: Zemërthyer nga sulmi terrorist në Vjenë

TIRANË, 3 nëntor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka dënuar sot sulmin terrorist në Vjenë mbrëmjen e së hënës. Me anë të një mesazhi në rrjetet...

AUSTRI – Nehammer: Sulmi terrorist në Vjenë me motive islamike

VJENË, 3 nëntor /ATSH-DPA/ - Sulmi terrorist në qendër të Vjenës kishte motive islamike, deklaroi sot në mëngjes ministri i brendshëm i Austrisë, Karl...

FRANCË – Macron: Ne nuk do të dorëzohemi aspak

PARIS, 2 nëntor /ATSH-AFP/ - Armiqtë tanë duhet ta dinë me kë kanë të bëjnë. Ne nuk do të heqim dorë nga asgjë, komentoi...

AUSTRI – Të shtëna në qendër të Vjenës, dyshohet për shumë...

VJENË, 2 nëntor /ATSH-DPA/ - Të shtëna janë dëgjuar në qendër të Vjenës dhe ka shumë të plagosur, sipas departamentit të policisë, mes raporteve...

FRANCË – Tre viktima pas një sulmi të dyshuar terrorist

PARIS, 29 tetor /ATSH-AFP/ - Tre persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën sot në mëngjes pas një sulmi me thikë, autori...

BERLIN – Steinmeier: Sulmi ndaj Rajhshtagut, sulm në zemër të demokracisë...

BERLIN, 30 gusht /ATSH-DPA/ - Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier kritikoi ashpër sot sulmin ndaj ndërtesës parlamentare të Rajhshtagut të shtunën në mbrëmje. "Flamujt e Rajhut...

TOKIO – ”Honda” mbyllet pas disa sulmeve kibernetike

TOKIO, 10 qershor /ATSH-AFP/ - Uzinat japoneze të ''Honda''-s vazhdojnë të jenë të mbyllura në Indi dhe në Brazil për shkak të sulmit të...

SHBA – Trump paralajmëron Iranin kundër çdo sulmi ndaj ushtarëve amerikanë

UASHINGTON, 2 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti i SHBA-së, Donald Trump paralajmëroi Iranin kundër çdo sulmi ndaj ushtarëve amerikanë në Irak. "Ne nuk duam armiqësi,...

AFGANISTAN – Forcat amerikane kryejnë sulmin e parë ndaj talebanëve pas...

KABUL, 4 mars /ATSH-DPA/ – Forcat amerikane në Afganistan zhvilluan sot sulm ajror kundër militantëve talebanë, i pari që kur vendi nënshkroi një marrëveshje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA