Ballina Etiketimet Weber

Etiketim: Weber

BRUKSEL – Weber: Liderët europianë duhet sigurojnë rimbursimet e planit të...

BRUKSEL, 29 qershor /ATSH-AFP/- Liderët e BE-së duhet të sigurojnë rimbursimet e planit të rimëkëmbjes dhe të mos zvogëlojnë vëllimin e buxhetit shumëvjeçar, gjatë...

Negociatat/ Eksperti gjerman: Berlini dhe Parisi do të bien dakord për...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ - “Berlini dhe Parisi do të bien dakord për t'i dhënë dritën jeshile, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e...

BE – Weber heq dorë nga drejtimi i Komisionit

BRUKSEL, 30 qershor /ATSH-ANSA/ - Konservatori gjerman, Manfred Weber hoqi dorë nga drejtimi i Komisionit Europian me kusht që të jetë president i Parlamentit...

FOKUS – Vendet e Vishegradit refuzojnë Weberin në krye të KE

BUDAPEST, 14 qershor /ATSH-ANSA/ - Katër vendet e Vishegradit (Polonia, Republika Çeke, Sllovakia dhe Hungaria) nuk do të mbështesin Manfred Weber për postin e...

ZVICËR – Macron: Do ta votoja Merkelin si presidente të KE

GJENEVË, 12 qershor /ATSH-ANSA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron do të votonte për kancelaren gjermane, Angela Merkel si presidente e Komisionit Europian, bëri të...

BRUKSEL – FT: Weber i papërshtatshëm për kreun e KE

BRUKSEL, 30 maj /ATSH-ANSA/ - Bashkimi Europian duhet të refuzojë kandidatin Weber dhe sistemin tregtar të diskutueshëm që përfaqëson, shkruan sot ''Financial Times'', në...

GJERMANI – ”Die Zeit”: Dyshime se Weber është njeriu i duhur...

BERLIN, 29 maj /ATSH-DPA/ - E përjavshmja gjermane ''Die Zeit'' dyshon se Manfred Weber është njeriu i duhur në krye të Komisionit Europian. "Disa në...

BRUKSEL – Austria mbështet Weber në krye të BE-së

BRUKSEL, 28 maj /ATSH-ANSA/ - Austria mbështet sistemin e kandidatëve kryesore dhe kandidati jonë është Manfred Weber, deklaroi kancelari i përkohshëm austriak, Hartwig Loeger,...

ZGJEDHJE PE – Weber kërkon aleanca për postin e presidentit të...

BRUKSEL, 27 maj /ATSH-ANSA/ - Nisin përgatitjet për postet kryesore të punës në BE, pas zgjedhjeve në Parlamentin Europian, ku kandidati konservator Manfred Weber...

GREQI – Cipras: Weber nuk është presidenti ideal i BE

ATHINË, 9 maj  /ATSH-ANSA/ - Për Bashkimin Europian duhet një president komisioni "i cili mbështet unitetin, demokracinë dhe solidaritetin e BE-së'', deklaroi kryeministri grek,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA