Ballina Etiketimet Teste

Etiketim: teste

MJEKËSI – Një test gjaku njeh pesë lloje tumoresh, katër vite...

KALIFORNI, 23 korrik /ATSH-ANSA/ - Një teknikë e testimit të gjakut njeh pesë forma të zakonshme të kancerit, katër vjet më parë se teknikat...

BRUKSEL – Linjat ajrore kërkojnë program testesh për rifillimin e fluturimeve...

BRUKSEL, 22 korrik / ATSH-ANSA/ – Në një letër dërguar autoriteteve europiane dhe amerikane, linjat ajrore kryesore kërkuan nga shtetet një program të përbashkët...

“Maska, e detyrueshme në gjithë protokollet e hapjes”/ Rakacolli: Tamponët, të...

TIRANË, 15 korrik/ATSH/Zëvëndësministrja e Shëndetësisë dhe Mbrotjes Sociale njëherazi edhe kryetare e Komitetit të Ekspertëve, Mira Rakacolli thotë se maska ka qenë e detyrueshme...

FRANCË – Attal: Teste sistematike në aeroporte për udhëtarët nga vendet...

PARIS, 12 korrik /ATSH-AFP/ - Testet virologjike për të zbuluar COVID-19 do të bëhen sistematike në ditët në vijim, në aeroportet franceze, për udhëtarët...

COVID-19/ Mbi 90 mijë teste në dispozicion, Manastirliu në Institutin e...

Tiranë, 7 korrik/ATSH/ "Kemi rritur në mbi 90 mijë teste në dispozicion të Institutit të Shëndetit Publik për identifikimin e rasteve të reja me...

FORMULA 1 – 4 000 teste për koronavirus rezultuan negative

SPLELBERG, 6 korrik /ATSH-AA/ - Nuk ka pasur asnjë rast pozitiv nga më shumë se 4 000 teste të koronavirusit të kryera në personelin...

AUSTRI – Refuzohet hyrja e qytetarëve gjermanë, përveç rasteve negative me...

VJENË, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Austria njoftoi se do të detyronte disa gjermanë, banorë të një rajoni të prekur nga një vatër koronavirusi të...

GJERMANI – Bavaria planifikon rritje të testeve të COVID-19

MYNIH, 28 qershor /ATSH-DPA/ - Testimi për koronavirusin në Bavari do të rritet në shkallë masive, deklaroi ministrja rajonale e Shëndetësisë, Melanie Huml. "Një tipar...

TURQI – Hapen në aeroporte qendrat e testimit për COVID-19

ANKARA, 24 qershor /ATSH-AA/ - Turqia do të hapë qendra testimi për koronavirusin në aeroporte, deklaroi ministri turk i Turizmit, Mehmet Nuri Ersoy. Ai tha...

“47 të shtruar nga COVID-19″/ Rakacolli: Rritja e rasteve nga mos...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Rritja e numrit të të infektuarve është parashikuar më herët nga Komiteti Teknik i Ekspertëve që kur u hartua edhe strategjia...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA