Ballina Etiketimet Teste

Etiketim: teste

COVID-19 – SHBA-ja miraton shpërndarjen e një testi të shpejtë me...

UASHINGTON, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja autorizoi me urgjencë hedhjen në treg të një testi të shpejtë me përdorim individual për të zbuluar COVID-19...

COVID-19 – Teste antigjenike për udhëtarët në ”Roissy-Charles-de-Gaulle”

FRANCË, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Një qendër e testeve antigjenike për depistimin e COVID-19 u hap në aeroportin parizian të ''Roissy-Charles-de-Gaulle'' për udhëtarët që...

BRUKSEL – Kyriakides: Mungesa e qasjes europiane, pengesë serioze për udhëtimet

BRUKSEL, 2 nëntor /ATSH-ANSA/ - Që Bashkimi Europian të jetë efikas në testimet për COVID-19, është e nevojshme një qasje europiane për miratimin dhe...

COVID-19 – BE akordon 100 milionë euro për blerjen e testeve...

BRUKSEL, 28 tetor /ATSH-AFP/ - BE do të akordojë 100 milionë euro për blerjen dhe shpërndarjen e testeve të shpejta, të cilat rekomandon të...

GJENEVË – OBSH: 75 vaksina antiCOVID-19 të testuara në të gjithë...

GJENEVE, 19 tetor /ATSH-ANSA/- Në botë ka 75 studime të regjistruara mbi vaksinat për COVID-19, me nëntë kandidatë që kanë arritur fazën 3, e...

ZVICËR – IATA: Teste COVID-19 për të gjithë udhëtarët ndërkombëtarë

GJENEVË, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Të gjithë udhëtarët ndërkombëtarë duhet të kenë mundësinë të bëjnë një test të shpejtë COVID-19 përpara fluturimeve të tyre,...

Drejt një testi universal për antitrupat antiCovid

HJUSTON, 14 shtator /ATSH-ANSA/ - Rritet mundësia e të pasurit një test serologjik universal për zbulimin e antitrupave antiCovid në gjak. Ajo është më e...

Komuna e Gjakovës ndan 100 mijë euro për teste serologjike, testimi...

PRISHTINË, 29 gusht/ATSH/ Komuna e Gjakovës ka akorduar 100 mijë euro për teste serologjike në situatën e COVID-19 dhe testimi synohet të nisë javën...

GJERMANI – Teste të detyrueshme për udhëtarët nga zonat e rrezikut

BERLIN, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Gjermania njoftoi se nga dita e shtunë do të kryejë teste të detyrueshme për koronavirusin për udhëtarët nga ato...

GJERMANI – Spahn: Teste COVID-19 të detyrueshme për udhëtarët nga zonat...

BERLIN, 27 korrik /ATSH-DPA/ - Udhëtarët që kthehen në Gjermani nga zona që aktualisht janë me rrezik të lartë për COVID-19 duhet të testohen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA