Ballina Etiketimet Teste

Etiketim: teste

Projekt izraelit me testet e antitrupave të Covid-19 për fëmijët

TEL AVIV, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Izraeli po fillon një projekt me testet e antitrupave të koronavirusit për fëmijët për të mundësuar më shumë...

MSHMS: Asnjë humbje jete, 99 raste të reja me COVID-19

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 3599 testime, nga të...

COVID-19 – Franca kërkon teste më pak se 24 orë për...

PARIS, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Franca do t’u kërkojë vizitorëve nga Britania e Madhe, Spanja, Portugalia, Qiproja, Greqia dhe Holanda të paraqesin rezultatet e...

FOKUS – Teste revolucionare antitrupash për zbulimin e varianteve

ABERDIN, 15 qershor /ATSH-DPA/ - Shkencëtarët kanë zhvilluar teste "novatore" të antitrupave që mund të zbulojnë nëse njerëzit kanë qenë të ekspozuar ndaj varianteve...

Gjermania dhuron 36.000 kite testesh të shpejta për Covid-19

TIRANË, 21 maj /ATSH/ Gjermania i dhuroi Shqipërisë 36.000 kite testesh të shpejta për Covid-19. Ambasada e Gjermanisë në Tiranë njoftoi se zëvendësambasadori i Gjermanisë...

Hakerohet kompania gjermane e testimit të viruseve

BERLIN, 9 prill /ATSH-DPA/ - Një kompani që kryente teste të shpejta antigjeni për koornavirusin në Gjermani u hakerua duke çuar në një prishje...

COVID 19/ 673 të shëruar, 341 raste të reja dhe 9...

TIRANË, 3 prill/ATSH/-Ministria e Shëndetësisë njofton se janë regjistruar 673 të shëruar, 341 raste të reja dhe 9 humbje jete në 24 orët e...

BERLIN – Gjermania aplikon testin Covid-19 për mbërritjet në aeroporte

BERLIN, 30 mars /ATSH-DPA/ - Një kërkesë e re për pasagjerët që mbërrijnë në aeroportet gjermane që t'u nënshtrohen testeve të koronavirusit përpara nisjes,...

COVID-19 – Gjermania shtyn kërkesën për testin për pasagjerët e linjave...

BERLIN, 26 mars /ATSH-DPA/ - Një kërkesë e re për pasagjerët që mbërrijnë në aeroportet gjermane për t'u nënshtruar testit të koronavirusit është shtyrë,...

Dy testime për udhëtarët që mbërrijnë në Britaninë e Madhe

LONDËR, 9 shkurt /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe parashikon që të gjithë udhëtarët që mbërrijnë në vend të kryejnë dy teste për COVID-19 për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA