Ballina Etiketimet Subashi

Etiketim: Subashi

Subashi: Investimet në Fier sipas modelit të zhvillimit multidimensional

TIRANË, 9 mars /ATSH/- Gjatë këtyre 3 viteve e gjysmë, kemi pasur një vizion të qartë dhe kemi realizuar me punë e përkushtim dhe...

Libofsha pjesë e “100 fshatrave”, atraksion i agroturizmit

TIRANË, 8 mars /ATSH/- Libofsha e Fieri, është një zonat e përzgjedhur në Programin "100 fshatrat", që përmes investimeve të rëndësishme në resurset dhe...

Subashi takon përfaqësues të lartë të FA

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/- Kryetar i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi, ka pritur të hënën disa emra të nderuar të Forcave të Armatosura. "Ishte kënaqësi të...

Fushat sanitare në Fier, fund gangrenës shumëvjeçare

TIRANË, 3 janar/ATSH-Maela Marini/ Fushat sanitare të përpunimit të mbetjeve në Fier i japin fund një gangrene shumëvjeçare, si dhe i kthejnë frymëmarrjen e...

Fier, investime për kullimin e tokave bujqësore

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/ Bashkia e Fierit po vijon me intensitet investimet për  rehabilitimin e sistemit kullues, duke ripërtërirë sipërfaqe të tëra tokash bujqësore. Kryetari i Bashkisë...

Investimet në Fier, rruga e Kallmit, jo më gangrenë për banorët

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/ Nga një gangrenë për komunitetin, rruga e Kallmit në Fier po transformohet duke siguruar lidhje me autostradën Fier-Lushnje. Kryetari i bashkisë së Fierit,...

Fier, investime vendore edhe në periferi

TIRANË, 8 nëntor/ATSH/ Investimet vendore në Fier po vijojnë me ritme të larta si në qendër edhe në periferi. Kryetari i bashkisë së Fierit, Armando...

Fieri dhe Kamenica e Kosovës, bashkëpunim në fushën e bujqësisë

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ - Bashkia e Fierit dhe komuna Kamenicë e Kosovës do të rrisin bashkëpunimin mes tyre, kryesisht në fushën e bujqësisë. Kështu u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA