Ballina Etiketimet Sondazh

Etiketim: sondazh

FOKUS – Rritet rreziku i varësisë së fëmijëve nga rrjetet sociale

ZAGREB, 27 dhjetor (ATSH-HINA) - Interneti është burimi kryesor i informacionit për fëmijët në Kroaci dhe është një mjet i rëndësishëm socializimi, me më...

Vlerësimi i pedagogëve edhe përmes sondazhit kombëtar të studentëve

TIRANË, 26 dhjetor/ATSH/ - Procesi i vlerësimit të mësimdhënies në universitete do të monitorohet në mënyrë të vazhdueshme edhe përmes sondazhit kombëtar të studentëve. Këshilli...

LONDËR – Britanikët ndryshojnë qëndrimin për Brexit

LONDËR, 9 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Pjesa më e madhe e britanikëve mendon tashmë se vendi duhet të qëndrojë në BE, sipas një sondazhi të...

RUMANI – 60% e qytetarëve duan bashkimin e vendit me Moldavinë

BUKURESHT, 29 nëntor /ATSH-Agerpres/ - Gjashtëdhjetë për qind e rumunëve deklaruan miratimin e tyre për bashkimin me Republikën e Moldavisë, ndërkohë që 27% e...

VJENË – 80% e austriakëve në favor të ndalimit të shamisë

VJENË, 26 nëntor /ATSH-APA/ - Shumica e austriakëve është në favor të ndalimit të shamisë për vajzat në kopshte dhe shkolla, sipas një studimi...

GJERMANI – Karrenbauer favorite për kreun e CDU-së

BERLIN, 23 nëntor /ATSH-DPA/ - Annegret Kramp Karrenbauer, aleate e afërt e kancelares, Angela Merkel, e njohur ndryshe edhe si AKK, shihet si favorite...

BRUKSEL – UNICEF: Shtatë në 10 fëmijë europianë të hapur ndaj...

BRUKSEL, 20 nëntor /ATSH-ANSA/ - Rreth 68% e fëmijëve dhe adoleshentëve të mbi 20 vendeve europiane mirëpresin dhe janë kuriozë ndaj njerëzve të kombësive...

SERBI – 34% e të rinjve duan të largohen nga vendi

BEOGRAD, 16 tetor /ATSH-ANSA/ -  Rreth 22% e qytetarëve serbë mendon të largohet nga vendi për një jetë më të mire, një përqindje që...

VJENË – Një në shtatë austriakë rezulton i varfër

VJENË, 11 tetor /ATSH-APA/ - Rreth 1,25 milionë (14,4 %) austriakë janë në rrezik varfërie, sipas Institutit austriak të Statistikave. Kjo nënkupton ata përfitojnë më...

PEKIN – Jack Ma kinezi më i pasur në botë

BRUKSEL, 10 tetor /ATSH-DPA/ - Jack Ma ka rimarrë titullin e njeriut më të pasur të Kinës, me një pasuri prej 39 miliardë dollarësh,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA