Ballina Etiketimet Sondazh

Etiketim: sondazh

Të rinjtë europianë më të shqetësuar për klimën sesa sëmundjet

ROMË, 6 qershor /ATSH-ANSA/ - Të rinjtë europianë janë gjithnjë e më të shqetësuar nga degradimi i mjedisit dhe ndryshimet klimatike (rreth 50% e...

GJERMANI – Konservatorët e Merkelit përsëri në epërsi

BERLIN, 3 qershor /ATSH-DPA/ - Sipas një sondazhi të ri, blloku konservator i kancelares gjermane, Angela Merkel është përsëri përpara të gjelbërve, ndërsa demokratët...

BERLIN – Gjysma e gjermanëve duan t’i mbajnë maskat edhe pas...

BERLIN, 2 qershor /ATSH-DPA/ - Sipas një sondazhi, gati gjysma e gjermanëve dëshirojnë të vazhdojnë të mbajnë maska ​​për të mbrojtur veten nga sëmundjet,...

GJERMANI – Më shumë se gjysma e qytetarëve të pakënaqur me...

BERLIN, 29 maj /ATSH-DPA/ - Më shumë se gjysma e qytetarëve gjermanë janë të pakënaqur me menaxhimin e qeverisë të krizës së koronavirusit, pavarësisht...

FRANCË – Drejt një dueli të ri presidencial Macron-Le Pen

PARIS, 25 maj /ATSH-ANSA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen vazhdojnë të kryesojnë në sondazhe për zgjedhjet presidenciale franceze të 2022. ''Emmanuel...

ROMË – Draghi i vlerësuar 50,6% pozitivisht në 100 ditët e...

ROMË, 24 maj /ATSH-ANSA/ - Rezultatet e sondazhit të kryer nga instituti kërkimor Quorum/YouTrend për kryeministrin italian Mario Draghi treguan se ai u vlerësua...

Gjermanët mendojnë se është e gabuar heqja e të gjitha kufizimeve...

BERLIN, 15 maj /ATSH-DPA/- Një shumicë e konsiderueshme e gjermanëve besojnë se do të ishte e gabuar të hiqen të gjitha kufizimet e lidhura...

Sondazhi i Institutit të Universitetit Europian: 54 % e pjesëmarrësve kërkojnë...

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Instituti i Universitetit Europian që ishte dhe organizatori i Konferencës Vjetore “State of the Union” ka bërë një sondazh në lidhje...

Sondazhi i Ora News/ 88.6% e të anketuarëve thonë se nuk...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ 88.6% e të anketuarëve në sondazhin e RTV Ora dhe Noto Sondaggi iu përgjigjën me "Jo", pyetjes nëse kanë provuar presion,...

Sondazhi i Euronews/ PS fiton me 48.5% të votave, PD dhe...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Sondazhi i pestë kombëtar i kompanisë MRB për Euronews Albania parashikon që Partia Socialiste t’i fitojë zgjedhjet e 25 prillit. Në sondazhin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA