Ballina Etiketimet Prage

Etiketim: Prage

PRAGË – Babis: Italianët nuk duhet të udhëtojnë jashtë vendit

PRAGË, 8 mars /ATSH-AFP/ - Kryeministri çek, Andrej Babis i bëri thirrje sot Italisë t'u kërkonte qytetarëve të saj të mos udhëtojnë jashtë vendit,...

PRAGË – Merr emrin ”Boris Nemtsov” sheshi ku ndodhet ambasada ruse

PRAGË, 8 shkurt /ATSH-AFP/ - Një shesh i Pragës, ku ndodhet Ambasada e Rusisë, do të marrë emrin e Boris Nemtsov, një ish-zëvendëskryeministër rus...

PRAGË – Një person arrestohet pas përpjekjes për t’u futur me...

PRAGË, 30 janar /ATSH-ANSA/ - Një 33-vjeçar i armatosur me dy thika dhe një çelës papagall, u përpoq të hynte këtë mëngjes në parlamentin...

PRAGË – Zeman kritika ndaj luftës kundër ndryshimit të klimës

PRAGË, 26 dhjetor ATSH-DPA/ - Presidenti çek Milos Zeman, kritikoi sot si të tepërt, luftën globale kundër ndryshimit të klimës, duke e krahasuar atë...

REPUBLIKA ÇEKE – Babis refuzon të tërhiqet nga posti, pavarësisht hetimeve

PRAGË, 9 dhjetor /ATSH-DPA/ Kryeministri çek Andrej Babis, ka deklaruar se nuk dëshiron të tërhiqet para kohe nga posti, pavarësisht rifillimit të hetimeve ndaj...

PRAGË – Kundera rimerr shtetësinë çeke

PRAGË, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Romancieri i njohur çek, Milan Kundera rimori shtetësinë çeke, 40 vjet pasi u privua nga kombësia e tij çekosllovake...

FOKUS – Protesta dhe festime për 30-vjetorin e Revolucionit të Kadifenjtë

PRAGË, 16 nëntor /ATSH-DPA/ - Më shumë se 100 000 persona priten të mblidhen sot në Pragë, në një protestë kundër kryeministrit, Andrej Babis. Protestuesit kërkojnë largimin...

FOTO/ Nis mësimi i gjuhës shqipe në Pragë

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ - Fëmijët nga të gjitha trojet shqiptare që jetojnë në Çeki, kanë mundësi të mësojnë gjuhën shqipe. Në mjediset e Ambasadës...

Tirana, pjesë e një platforme ndërkombëtare Smart City

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ Bashkë me qytetin e Bazelit në Zvicër, Tirana do t'i bashkohet një nisme ndërkombëtare për platformat Smart City, dhe aplikimin e...

Samiti i Vishegradit/ Rama: Mbështetje totale për çeljen e negociatave me...

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në samitin e Vishegradit që po zhvillohet sot në Pragë, Çeki. Kreu i qeverisë shqiptare shprehet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA