Ballina Etiketimet Prage

Etiketim: Prage

PRAGË – Rekord tjetër ditor i kontaminimeve me COVID-19

PRAGË, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Republika Çeke regjistroi një numër rekord prej 3 130 rastesh të reja me COVID-19 duke arritur në 24 orë...

Fillimi i fluturimeve direkte Tiranë-Pragë, i domosdoshëm për të forcuar lidhjen...

TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Genc Cakaj zhvilloi sot një takim në Pragë, me ministrin e Jashtëm...

PRAGË – Republika Çeke zgjeron përdorimin e detyrueshëm të maskës mbrojtëse

PRAGË, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Çekët do të duhet të mbajnë maska mbrojtëse në shumicën e hapësirave të mbyllura publike, ndërkohë që në vend...

REPUBLIKA ÇEKE – “Smartwings” shkurton qindra vende pune

PRAGË, 29 qershor /ATSH-DPA/ - Linja ajrore me kosto të ulët, “Smartwings” njoftoi për shkurtime masive të vendeve të punës, për shkak të krizës...

REPUBLIKA ÇEKE – Rrugë e re hekurudhore mes Pragës dhe Adriatikut

PRAGË, 1 qershor /ATSH-DPA/ - Kompania e transportit “RegioJet” po planifikon një lidhje të drejtpërdrejtë midis kryeqytetit çek, Pragës dhe qytetit kroat Rijeka. “Bisedimet mes partnerëve të...

COVID-19 – Europa Qendrore synon hapjen e kufijve të përbashkët në...

PRAGË, 19 maj /ATSH-AFP/- Pesë vendet e Europës Qendrore, Gjermania, Austria, Hungaria, Sllovakia dhe Republika Çeke, mund t'i hapin kufijtë mes tyre rreth mesit...

PRAGË – Fushatë testimi për zbulimin e COVID-19 tek 27 000...

PRAGË, 21 prill /ATSH-AFP/ - Autoritetet çeke njoftuan sot fillimin e një fushate testimi për zbulimin e COVID-19 me një grup prej 27 000...

Ambasada në Pragë, informacione mbi riatdhesimin e qytetarëve shqiptarë

TIRANË, 18 prill/ATSH/ Operacioni për riatdhesimin e qytetarëve shqiptarë nis sot. Ambasada shqiptare në Pragë kërkon nga bashkatdhetarët që do të rezervojnë udhëtimet nëpërmjet aeroportit...

REPUBLIKA ÇEKE – Praga i dërgon Romës 110 000 maska...

PRAGË, 23 mars /ATSH-AFP/ - Autoritetet çeke njoftuan sot se kishin dërguar 110 000 maska në Itali, për të kompensuar një kontigjent të sekuestruar...

REPUBLIKA ÇEKE – Praga blen në Kinë 150 000 teste të...

PRAGË, 18 mars /ATSH-AFP/ - Republika Çeke ka blerë në Kinë 150 000 teste të shpejta për depistimin e koronavirusit, theksoi sot ministri i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA