Ballina Etiketimet Prage

Etiketim: Prage

COVID-19 – Republika Çeke planifikon të rizgjasë gjendjen e jashtëzakonshme

PRAGË, 15 dhjetor /ATSH-DPA/ - Kryeministri çek Andrej Babis njoftoi sot se po planifikon ta zgjasë sërish gjendjen e jashtëzakonshme në vend për shkak...

PRAGË – Republika Çeke hap një degë ambasade në Jeruzalem

PRAGË, 3 dhjetor /ATSH-DPA/ - Republika Çeke do të hapë një degë të ambasadës së saj në Tel Aviv në Jeruzalem, deklaroi ministri i...

PRAGË – Republika Çeke kontrolle të rrepta në kufirin me Austrinë,...

PRAGË, 3 nëntor /ATSH-AFP/ - Policia çeke deklaroi se kishte filluar kontrollet kufitare me Austrinë, pas një sulmi të dyshuar terrorist në Vjenë nga...

Kur rregullat antiCovid-19 nuk i respekton ministri i… Shëndetësisë!

PRAGË, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Ministri çek i Shëndetësisë u gjend sot përballë kritikave pasi ishte fotografuar duke dalë nga një restorant që duhej...

REPUBLIKA ÇEKE – Kufizim i pjesshëm antiCOVID-19

PRAGË, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Qeveria çeke njoftoi sot kufizime për lëvizjen e personave si dhe mbylljen e dyqaneve dhe shërbimeve për të intensifikuar...

PRAGË – Mbyllen baret dhe restorantet për shkak të rritjes së...

PRAGË, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Qeveria çeke njoftoi mbylljen, duke nisur nga nesër, të restoranteve dhe bareve në të gjithë vendin, si dhe ndalimin...

REPUBLIKA ÇEKE – Rekord infeksionesh me Covid-19, mbyllen kinematë dhe muzetë

PRAGË, 10 tetor /ATSH-DPA/ - Infeksionet e koronavirusit po rriten me shpejtësi në Republikën Çeke, me rreth 8 618 raste të reja të raportuara. Kjo...

PRAGË – Rekord tjetër ditor i kontaminimeve me COVID-19

PRAGË, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Republika Çeke regjistroi një numër rekord prej 3 130 rastesh të reja me COVID-19 duke arritur në 24 orë...

Fillimi i fluturimeve direkte Tiranë-Pragë, i domosdoshëm për të forcuar lidhjen...

TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Genc Cakaj zhvilloi sot një takim në Pragë, me ministrin e Jashtëm...

PRAGË – Republika Çeke zgjeron përdorimin e detyrueshëm të maskës mbrojtëse

PRAGË, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Çekët do të duhet të mbajnë maska mbrojtëse në shumicën e hapësirave të mbyllura publike, ndërkohë që në vend...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA